


| Előadó: | Kékfestő Műhely |
|---|---|
| Album: | Kékfestő |
| Megjelenés: | 2020 |
| Hossz: | 03:21 |
| Szövegírók: |
Tóth Zoltán (Republic) Tóth Zoltán András Kapitány Cintia |
|
Tóth Zoltán (Republic) Tóth Zoltán András Kapitány Cintia |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Nem volt mindig, s nem lesz ugyanúgy
Nem ez a Hold néz valahol rád
Hol vagyok én, és hol vagy már
Ha nem jöttél a szerelmem után
Vérző szívünk, apró Trianon
Szakad a kép és szakad egy lánc
A tegnapi szél nem fúj már
S Te elbújtál, betakart a homály
A házakból figyel a fény
Nem számol veled a napvilág
Ahol a Földön jár
Csak néz, az aki bennem lát
Miért ölelek át minden fát
Csak érzés minden, ront és felemel
Minek az út és minek a ház
Hol vagyok én és hol vagy már
Csak álom volt ez az utazás
Emlékünk viszi a víz
Mit eltéptünk lepi az óceán
S csörög az óránk..
Nem volt mindig, s nem lesz ugyanúgy
Viszi a lábunk idegen tánc
Az éjjeli vágy nem szól már
Ha hozzánk bújt ma a holnapután



2026. szeptember 18. és 20. között ismét megtelik élettel Európa mértani közepe: Tállyán újra találkozik zene, bor, természet és közösség a Kerekdomb Fesztiválon, a feledhetetlen hangulatot pedig a legújabb nevek is garantálják.
Az ősznyitó, nyárbúcsú összművészeti borünnep évről évre bebizonyítja, hogy a fesztiválszezon nem ér véget augusztusban. A 2025-ös, minden eddiginél sikeresebb kiadás után a szervezők már 11. alkalommal fogják ötvözni az ősz színeit a fesztiválok hangulatával, mással összehasonlíthatatlan élményt teremtve ezzel.
Meghitt pillanatok és igazi fesztiválos mulatozás
A korábban bejelentett Parno Graszt és a Bohemian Betyars mellé most egy egész sor újabb fellépő csatlakozott, hogy felpezsdítsék a Tokaji borvidéket.
A valódi fesztiválkedvenc Blahalouisiana lebegős indie-pop világa és a Ferenczi György és a Rackajam páratlan, bluesból építkező zenéje is biztosan megmozgatja majd a közönséget.
A világzene szerelmeseit a Cimbaliband Trio virtuóz játéka és a Kale Lulugyi autentikus cigány folkja repíti majd el, míg a Shakar Trio különleges ritmusokkal és egyedi jazz hangzással érkezik a dűlők közé.
Aki az intimebb pillanatokat keresi, annak a Lázár Tesók világa, Szepesi Mátyás (Konyha) egyszálgitár műsora vagy Boggie: Amour Parisien című estjének francia sanzonjai nyújtanak felejthetetlen élményt. A költészet és zene határmezsgyéjén mozog Kollár-Klemencz László dalköltő estje, de a Myrtus és Bodor Áron: A csendesebb részem produkciója is garantálja a mélyebb lelki feltöltődést a borospincék hűvösében.
A fesztivál védjegyének számító dűlőtúrák, a kimaradhatatlan borútlevél és a családi programok mellett idén is irodalomi és a színházi programok teszik majd teljessé a hétvégi kikapcsolódást. Az ősz és a nyár legszebb pillanatainak egybefésülése idén sem maradhat el, így mindenki vésse be a naptárba: szeptember 18. és 20. között irány Tállya és a Kerekdomb Fesztivál.