Előadó: | Csillagszórók |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Geszti Péter |
Dés László |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Karácsonyi dal |
Címkék: | Keressük! |
Mikor elfolyik végül a szemfesték
Mikor elfogy a szó is a szentestén
És a Mennyből az angyal a Skype-on szól
Egyedül Anya integet, látod, a távolból
És nagy a csend
Sose volt ilyen csendes az éj
A szemedben látom
Odabent havazik, pedig kint van tél
Fagy ül a fákon
A kalács kisül újra, de görbül a szád
Nem ül itt, akivel meg is oszthatnád
Ezért, hogy mégis megidézd
Gyere, gyújtsd meg a fényt
Azokért, akik nincsenek itt
Kiket álmainkban megölelünk!
Gyere, gyújtsd meg a fényt
Hogy az éjbe felírd nevüket
Azokét, akiket mi szeretünk!
Gyere, szórni ma csillagokat a sötétbe
A fény mi legyünk, ameddig itt a helyünk!
Gyere, gyújtsd meg a fényt
Sose félj, gyere, égjen a láng
Azokért, akik még mi lehetünk!
Gyere, gyújtsd, gyere, szikrázzon értünk!
Csomagolva a szív, de kibontatlan
S te csak állsz vele hosszan az ablakban
Tudom, nehéz most
Keserű ez az év, baja túlcsordul
De ne add fel!
Egyszer ennek is vége, a sors fordul
Igen, így lesz, addig gyere, és
Gyere, gyújtsd meg a fényt
Azokért, akik nincsenek itt
Kiket álmainkban megölelünk!
Gyere, gyújtsd meg a fényt
Hogy az éjbe felírd nevüket
Azokét, akiket mi szeretünk!
Gyere, gyújts, gyere, gyújts
Gyere, gyújtsunk fényt!
Gyere, szórni ma csillagokat a sötétbe
A fény mi legyünk, ameddig itt a helyünk!
Gyere, gyújtsd meg a fényt
Sose félj, gyere, égjen a láng
Azokért, akik még mi lehetünk!
Gyere, gyújtsd meg a fényt
Azokért, akik nincsenek itt
Kiket álmainkban megölelünk!
Gyere, gyújtsd meg a fényt
Hogy az éjbe felírd nevüket
Azokét, akiket mi szeretünk!
Becsukódik az éjszaka, késő már
A fejünkben egy majdani ünnep jár
Ami még ránk vár
A színpadon köszönthetjük – mások mellett – Vágó Bernadettet, Bori Rékát, Ember Márkot, Serbán Attilát, Veréb Tamást, Szinetár Dórát és Puskás-Dallos Pétert is.
Lebilincselő utazásra hívja a nézőket a Habsburgok fényűző, mégis tragikus világába a Sisi életét megidéző Elisabeth című musical. A világ számos országában méltán híressé vált darab magyar adaptációját október 3-tól mutatja be az Erkel Színház. Most az eddig titkolt szereposztásról is lehullt a lepel.
Több mint 30 éve debütált a bécsi Theater an der Wien színpadán, és azóta is a musicalirodalom legkiemelkedőbb alkotásaként, világszerte kultikus darabként tartják számon a Habsburg császárné, Sisi sorsának egyedi arcát bemutató, Elisabeth című darabot.
Az előadás nem csupán egy történelmi musical, hanem egy mélyen emberi dráma a szerelemről, veszteségről és a halál elkerülhetetlenségéről, amely új megvilágításba helyezi a császárné alakját és örökségét. Michael Kunze szövegkönyve és Sylvester Levay zenéje egyaránt arra törekszik, hogy Sisi életének árnyalt, érzelmekkel teli oldalát tárja fel, miközben a Halál karaktere nemcsak fenyegető, hanem szenvedélyes és szinte szerelmes figuraként jelenik meg a színen. A darab a zenés színház műfajában újszerű módon ötvözi a történelmi eseményeket és a személyes sorsokat. Szente Vajk rendezése pedig egyedi megközelítést kínál azzal is, hogy
Sisi életszakaszait kettéválasztva külön szereplőt szán a fiatal és az érett, nőiességében kiteljesedett címszereplő megformálására.
A színház ezúttal is különleges módját választotta a szereposztás bemutatásának
Az Erkel homlokzatáról egy többszáz négyzetméteres fátyol ereszkedett alá az épület előtt összegyűlt közönség segítségével, megidézve ezzel Sisi – az előadásban is hasonlóan visszatérő - esküvőjét. Ezután lebbent le a fátyol a darab szereposztásáról is. Eszerint Elisabeth szerepét Vágó Bernadett és Bori Réka játssza, a fiatal Sisit Kovács Gyopár és Pásztor Virág alakítja. Puskás-Dallos Péter és Cseh Dávid Péter Ferenc József, míg Veréb Tamás és Koltai-Nagy Balázs a Halál szerepében lép színpadra. Luigi Lucheni Ember Márk és Serbán Attila lesz az Erkelben, Zsófia főhercegnőt pedig Szinetár Dóra alakítja.