dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
No Sugar: Falak

No Sugar - Falak

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: No Sugar
Album: Keressük!
Szövegírók: Bereczky Botond
Zeneszerzők: Bereczky Botond
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 6607 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Falak

Sose kérted,
Hogy más tegyen érted
De néha felidézed
Mennyi fájdalommal jár,
Hogy az útadon járj
Nem is érted,
Hogy ez kiket sérthet?
Az egyediséged félted
De a gond hamar rád talál,
konokul eléd áll.

Felőrlöd magad,
Ugyanazt a falat nyomod,
Az úgy is ellenáll
Mindig van jobb, nagyobb
Ék rögeszmék,
Így vagy jó, így vagy szép
Csak hajtod magad
Ugyanazt a falat nyomod,
Az úgyis ellenáll
Mindig lesz jobb, nagyobb
Ék rögeszmék,
Így vagy jó, így vagy szép


Csak azt várod,
Hogy eljön az álmod
De a jelent bírálod
Közben eltelik a lét
Az emlék sok verejték.
A felismerés benned ébred,
Már tudod, hogy az élet
jót is tartalmaz nyomokban
Úgy van jól, ahogy van.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A Mátyás-templomban felcsendülő koncerttel indítják az évadot a Magyar Rádió Művészeti Együttesei

A Mátyás-templomban Barokk koncerttel indul szeptember 12-én a Magyar Rádió Művészeti Együtteseinek új évada - egyebek mellett erről beszélt Héja Domonkos, az MRME fő-zeneigazgatója a közszolgálati médiában.

 

Szeptembertől kiemelt figyelmet kap a Magyar Rádió Énekkara, amely ebben az évadban ünnepli fennállásának 75. évfordulóját.

 

A jubileum alkalmából egy oratóriumbérletet is meghirdettek


Ennek az első hangversenyén, szeptember 24-én Mendelssohn Paulus című oratóriumát adják elő a Zeneakadémián. A koncerten közreműködik a Magyar Rádió Zenekara is, Kovács János vezényletével. 


Ezen a koncerten derül fény arra, kik kapják az Évad Művésze díjakat a zenekar és énekkar művészei közül.

 

Az énekkar Csillag Béni karnaggyal is fellép majd, akivel egyéb művek mellett Herbert Howells ritkán hallható Requiemjét is előadják. Idén is meghirdették a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának Variációk kamarazenére című sorozatát.

 

A műsor összeállításában a Magyar Rádió Zenekarának tagjaiból alakult együttesek teljesen szabad kezet kapnak. Így 


ezek a hangversenyek egyrészt örömzenéléssé válnak, másrészt remek tréninget jelentenek a muzsikusoknak, akik ilyenkor a zenekari játékból kilépve szólistaként tudnak szerepelni.

 

Az évad során több külföldi művész is érkezik vendégként a zenekarhoz


Az egyik koncertet például Erik Bosgraaf vezényli majd. A holland furulyaművész és zenetudós mellett a Magyar Rádió Zenekarának művészei is közreműködnek szólistaként ezen a hangversenyen a Zeneakadémia Nagytermében.

 

Az idei évadban olasz estet rendeznek a Müpában, a Női energiák című hangversenyen pedig Delyana Lazarova a Utah-i Szimfonikusok és a BBC Skót Szimfonikus Zenekar vezető vendégkarmesterével és a fiatal moldovai hegedűművésszel, Lilia Pocitarival találkozhat a közönség.

 

A nemzetspecifikus estek között emellett szerepel egy brit est is, Howard Williams karmester közreműködésével.

 

A fő-zeneigazgató a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorának is a vendége volt, ahol egyebek mellett arról beszélt, fontosnak tartja, hogy legyenek olyan programjaik - köztük anyák napi, Mikulásváró és farsangi rendezvények - amelyeken az egész család részt vehet. Ezekkel a programokkal a nagyszülők, szülők mellett a gyerekeket is szeretnék megszólítani.


Kiemelt kép: illusztráció/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás