dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
ByeAlex és a Slepp : Vodka

ByeAlex és a Slepp - Vodka

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: ByeAlex és a Slepp
Album: Keressük!
Szövegírók: Márta Alex
Zeneszerzők: Somogyvári Dániel
Márta Alex
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 5, összesen 8934 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Vodka

Van még vodka
Nem gondolom, hogy kifogyna
Leiszom magam, és holnap
Elindulhat majd egy új nap
Add vissza a Lagerfeldem
Nálad hagytam, nem felejtem
Nálad hagytam még a szívem
Kidobhatod, úgyse érzem

Tegnap felhívott az ördög
Ilyen egy átlagos csütörtök
Kérdezte, mi a fasz van velem mindig
Ha ezt tolom, hamarabb jutok el a sírig
De nem volt kedvem a chit-chathez
Mondta, hogy forduljak istenhez
De mondtam, hogy isten az szarik rám mindig
És olyankor nyúlok a kit kathez

Mi ez a hiszti, te sikeres vagy
Mondta az ördög, sikeres ja
Mindenem megvan, de véres a sarka
A Gucci cipőmnek, ha figyeled majd
Mert egyedül járom az utcákat
Kóválygok magamban, haza nem megyek
Ha hazamegyek mégis, és tükörbe nézek
Úgy érzem, más vagyok, idegen leszek

Szedd össze magadat, ha nem szeded össze
Úgy jársz, mint apád, és mehetsz a földbe
Ha úgy járnék, előre szólok, hogy
Hamvasztást szeretnék kék Armani öltönyben
Vagy elég egy Balvin pulcsi
A lábamon véres a Gucci
A pólóm Balenciaga
Egyszínű fekete és drága

Van még vodka
Nem gondolom, hogy kifogyna
Leiszom magam, és holnap
Elindulhat majd egy új nap
Add vissza a Lagerfeldem
Nálad hagytam, nem felejtem
Nálad hagytam még a szívem
Kidobhatod, úgyse érzem

Ha majd eltemettek
Adjatok rám dizájnert

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Björk Cornucopia című koncertfilmje az Urániában

A világhírű izlandi énekesnő, Björk Cornucopia (Bőségszaru) című koncertfilmjét láthatja a közönség május 16-án az Uránia Nemzeti Filmszínházban.


Björk-dalszövegek itt.

 

A filmet 2023 szeptemberében a lisszaboni Altice Arénában rögzítették élőben, miután Björk négy éven át járta ezzel a különleges előadással a világot.


A film előzetese itt.

 

A látványos színpadi produkció során az izlandi sztár a korai, kilencvenes évekbeli, poposabb lemezeitől kezdve a későbbi kísérletező albumaiig (Utopia - 2017, Fossora - 2023) adott elő dalokat. 


A koncerten különleges hangszerek szólalnak meg, köztük mágneses hárfa, körfuvola, alufon és zengetőkamra.


Színpadra lép a multiinstrumentalista Bergur Thórisson, Manurah Delago ütőhangszeres, a VIIbra fuvolaszeptett, Ha Buck és Kati Buck hárfás is.


A digitálisan animált mozgó hátterek modern laterna magicát vetítenek az élő zenéhez, a 21. századi VR látványvilágot egy 19. századi színház pompájává varázsolva, amit a Dolby Atmos térhangzás tesz még nagyobb élménnyé.

 

A filmet Ísold Uggadóttir rendezte, maga Björk pedig a hang- és vizuális kreatív rendezést vállalta. James Merry volt a vizuális kreatív társrendező, az eredeti animációk Tobias Gremmler munkái. További közreműködők: Andrew Thomas Huang, Gabríela Fridriksdóttir, Pierre-Alain Giraud, Nick Knight, Warren Du Preez és Nick Thornton-Jones.

 

Minden idők egyik legkarizmatikusabb és legtitokzatosabb alternatív popsztárja (született Björk Gudmundsdóttir) a nyolcvanas években számos izlandi rockzenekarban (Tappi Tíkarrass, Kukl, Sugarcubes) énekelt, a szélesebb közönség azonban első szólólemeze, az 1993-ban megjelent Debut kapcsán figyelt fel hangjára.

 

Azóta még kilenc saját albumot adott ki és készített filmzenéket is. 2000-ben a cannes-i fesztiválon a legjobb színésznőnek járó díjat kapta Lars von Trier Táncos a sötétben című filmjében nyújtott alakításáért. 1995-ben Magyarországon is fellépett a Petőfi Csarnokban.

 

Fotó: illusztráció/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás