Előadó: | Omega |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Trunkos András Mihály Tamás |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Das Licht ist himmlisch und der Schatten geht auf die Erde
Wo ist für ein Traum Platz, die Zeit ist ein Ozean
Über mir Sterne und ich stehe auf der Erde,
alles was ich oben sehen kann ist mein himmlisches Heim
Aus Licht und Traum steht dort oben ein Altar
Jeder Wanderer bleibt auf halben Weg davor stehen
Das Kreuz , was er dort bekommen hat für den Weg auf die Erde
Das reicht für ein ganzes Leben
Himmlisch ist das Lied was nur dort hörbar ist,
alt ist das Wort,
aber trotzdem kann man darüber miteinander reden
Wanderer, Träume gehen in dem Himmel
Und jede Nacht sind sie dort oben als Sterne zu sehen
Jetzt kannst du die Träume von den Engeln sehen,
himmlischer Wanderer du kannst die Melodie hören.
Wenn dein Herz auf den langen dieses Lied erreicht
Das ist für ein Leben.
Ich weiß genau dein Traum ist das weite Licht
Jede Erinnerung, welche dich begleitet, ist ein Leid
Die Träume von den Engeln fliegen auf die Erde
Und im Licht findest du die Sterne schön
Ein altes Lied höre ich an, du Wanderer
Alles was vom Herzen spricht
Nehme ich an
Wir sind aus dem Nichts gekommen
Und im Wachsein träumen wir
Das ist für ein Leben.
Zenés esttel tisztelegnek Cseh Tamás emléke előtt barátai, tisztelői Bakonybélben szombaton. Az esten a jazz és a világzene mellett felhangzanak majd Cseh Tamás dalai, bakonyi indián énekek és country muzsika is.
Immár 11 éve rendezik meg Cseh Tamás halálának évfordulóján a település díszpolgára tiszteletére az emlékestet a Szent-kúti kápolna mögötti területen.
A fellépők
A Makám Trió alapítója, Krulik Zoltán zeneszerző, gitáros, dalszerző énekesként mutatkozik be a közönségnek Kézdy Luca hegedűs és Bata István basszusgitáros, a jazz és a világzene terepeit bejáró muzsikusok társaságában. A trió, amely tavaly tavasszal alakult, a saját dalok mellett
a Cseh Tamás-Bereményi Géza szerzőpáros, a Kex énekese, Baksa Soós János, valamint Jász Attila, Zalán Tibor és Másik János verseire és szövegeire komponált dalokat ad majd elő.
Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész és
rajztanár 1990-ben
Fotó: Fortepan/Glósz András
Az est fellépői között lesznek nem hivatásos muzsikusok is
Baky György és Üveges Csaba kedvtelésből állt össze zenélni, elsősorban country-zenét játszanak. Baky György volt az a polgármestere Bakonybélnek, aki Cseh Tamás díszpolgárrá választását kezdeményezte. Üveges Csabának, a Jamboree Country Band egyik alapítójának műsorában az amerikai népzene kap főszerepet.
Víg Mihály, Cseh Tamás egykori zenésztársa, valamint az énekes fia, Cseh András közös műsorral lépnek színpadra.
Tolmácsolásukban Cseh Tamás dalai mellett bakonyi indián énekek is elhangzanak, hiszen az énekművész a bakonyi indián játék révén került kapcsolatba Bakonybéllel.
Az emlékestet tábortűz zárja, amely mellett immár 11 éve Mülhauser Martina idézi meg gitárjával és énekével Cseh Tamás emlékét a közönséggel együtt.
Kiemelt kép: Andrássy út (Népköztársaság útja) 101., a Magyar Újságírók Országos Szövetsége székházának emeletén működő 25. Színház. Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész, rajztanár a Dal nélkül ... koncerten 1975-ben
Fotó: Fortepan/Vadász Ágnes