Előadó: | Nagy Edmond |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Hegyi György |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | sláger, pop |
Címkék: | feldolgozás [+] |
Egy furcsa nyár (furcsa nyár)
Egy érthetetlen furcsa nyár (furcsa nyár)
Nem voltak csak kis csodák
Nagy hibák meg a hőség kint
És néha fájt (és néha fájt)
De néha nem (de néha nem)
Ha megtalált a szerelem
De nem maradt (nem maradt)
Szinte semmi nem maradt (nem maradt)
Fél-kitekert két alak, félszavak
A többi eltűnt mind
Most mégis rossz (most mégis rossz)
Hogy nem vagy már (hogy nem vagy már)
Majd visszahoz egy újabb furcsa nyár
Próza:
(Drágám!
Én megmondtam, hogy nem lesz könnyű.
Te azt mondtad, hogy vállalod, és én tisztellek ezért.
Nem egy leányálom egy balatoni étteremben
dolgozni egész nyáron. Meleg van...
A sok vendég mindig egyszerre akar valamit,
vagy valakit. És neked minden igénynek mindig
meg kell felelned.
Szóval... tudom, hogy nem volt egyszerű,
de... jöhetsz jövőre is, hogyha akarsz!
Beváltál... ha érted mire gondolok.)
Egy furcsa nyár (furcsa nyár)
Egy érthetetlen furcsa nyár (furcsa nyár)
Nem voltak csak kis csodák
Nagy hibák meg a hőség kint
És néha fájt (és néha fájt)
De néha nem (de néha nem)
Ha megtalált ó, a szerelem
De nem maradt (nem maradt)
Szinte semmi nem maradt (nem maradt)
Fél-kitekert két alak, félszavak
A többi eltűnt mind
Most mégis rossz (most mégis rossz)
Hogy nem vagy már (hogy nem vagy már)
Majd visszahoz egy újabb furcsa nyár
Furcsa nyár (furcsa nyár)
Egy újabb furcsa nyár (furcsa nyár)
Egy furcsa nyár (furcsa nyár)
Egy újabb furcsa nyár (furcsa nyár)
Próza:
(Drágám, beváltál... ha érted mire gondolok.)
Szívbeteg Szabikeyz, őszülő Juhász Zoli és a nagy Péterfy Bori-cameo: így droppolta „Kardiológus” című új dalát a 2025-ös Sávlekötő győztes páros a moszkvatér zenekarral kiegészülve. Mindeközben frissen bejelentették a fiúk, hogy élőben is megdobogtatják majd a szíveket novemberben a budapesti Akvárium Klubban, méghozzá duplakoncerten, Mehringer vendégeként. Részletek itt!
A „Kardiológus” zenéje a Szabikeyz x Juhász Zoli duóra jellemző módon egyszerre nosztalgikus és friss, míg mondanivalójában a végtelen szórakoztatás mellett diagnózis is a generációról, amely egyszerre szorong és röhög a saját bajain. A történetet ezúttal is a valóságból mintázta a csapat.
Szabikeyz így mesélt róla: „Egy ominózus bulis este után a Kőbányai Zenei Stúdió titkárságán történt, hogy hirtelen hevesen kezdett verni a szívem, és tényleg azt hittem, meg fog állni. Ez hónapokig visszatérő érzés volt, amíg végül elmentem kardiológiára, ahol kiderült, hogy teljesen rendben van a szívem, csak sokat stresszelek.”
A dal végül egy moszkvatér koncert backstage-ében kapott lendületet, ahol Szabi – aki billentyűzik a formációban – és a frontember, Hanzséros Robi viccből arról beszéltek, hogy a rocksztársághoz három dolog kell: „pénz, lányok és egy kardiológus.”
„Miután Szabi elküldte nekem a zenei alapot, elkezdtünk külön elmélkedni a dalról. Egy este alatt minden a helyére került: a szöveget egymás ötleteire építve írtuk, majd átjártuk a fő vokálokat. Innentől már csak egy lépés volt, hogy demózzunk a nyaralóban, és néhány napra rá megszületett a stúdióverzió is, ahol a vokálokat is felénekeltem” – mondta el Hanzséros Robi.
Végezetül Juhász Zolival kiegészülve lett teljes a produkció és a felvétel. Zoli pedig azt is felfedte, miért is látható ősz hajjal a videóklipben.
„A klipben vénembernek lettem maszkírozva. Pár nappal a forgatás előtt töltöttem be a harmincat, és jókat nevettünk azon, hogy milyen gyorsan meglátszik ez rajtam. Azt hiszem, egészen ki vagyok békülve az öregedéssel, és vicces volt egy egész napot Máté Péter és Bródy János furcsa szerelemgyerekeként eltölteni.”
A Zseni Marci rendezte videóklip a popkulturális abszurd és a melankólia határán mozog. Az alkotók eredetileg szexi kardiológusos koncepciót terveztek, ám végül egy sötétebb, thrilleresebb irányt vettek. A klipben igazi végzet asszonyaként feltűnik Péterfy Bori is, aki még tovább fokozza a videó különleges atmoszféráját.
Fotók: Szabikeyz x Juhász Zoli