dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Gájer Bálint: Így nem szerettem még (ft. Szőke Nikoletta)

Gájer Bálint - Így nem szerettem még (ft. Szőke Nikoletta)

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Gájer Bálint
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 3991 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Így nem szerettem még (ft. Szőke Nikoletta)

Csend ölel át, amíg nézem, ahogy alszol
És a hajnali fény az arcodhoz ér
Megigéz ez a csend, sose volt ilyen szép még
A szemünk helyettünk beszél

Gyors a világ, szinte fáj ahogyan hajszol
Kell egy hűs menedék, hova lelkünk befér
Olyan jókor jöttél, veled úgy megpihennék
Többé már nem sietnék

Mert így nem szerettem senkit soha még
Nem is hittem, hogy a szívem majd így ég
Ez az érzés most a legszebb ajándék
Ezt vártam rég

Csend ölel át, amíg nézem, ahogy alszol
És a hajnali fény, az arcodhoz ér
Megigéz ez a csend, sose volt ilyen szép még
A szemünk helyettünk beszél

Mert így nem szerettem senkit soha még
Nem is hittem, hogy a szívem majd így ég
Ez az érzés most a legszebb ajándék
Ezt vártam rég

A múlt elszáll, vigye a feledés
A tegnap könnyeit felváltja boldog nevetés
Nincs többé útkeresés, két szív összeért, hazatért..

Mert így nem szerettem senkit soha még
Nem is hittem, hogy a szívem majd így ég
Ez az érzés most a legszebb ajándék
Ezt vártam rég

Ha az élettől csak egyet kérhetnék
Legyen az, hogy mindig velem ébredjél
És a két kezedet el nem engedném
Rád vártam rég...

Csak is rád vártam már rég

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A jövő magyar kedvencei egy színpadon – NKA Hangfoglaló Minifeszt a Turbinában

A magyar kultúra napján NKA Hangfoglaló Minifeszt címmel különleges zenei eseménnyel várja a közönséget a Petőfi Kulturális Ügynökség. 






Január 22-én 19 órától az NKA Hangfoglaló Könnyűzene Támogató Program Induló Előadói Alprogramjának 12 idei támogatottja lép színpadra a Turbina Kulturális Központ három koncerttermében.


Az ingyenesen látogatható eseményen a közönség egyetlen este alatt fedezheti fel a legújabb magyar előadókat: különböző műfajok, hangzások és zenei világok váltják egymást, valódi fesztiválhangulatot teremtve.


12 előadó – 156 pályázó közül kiválasztva


Az NKA Hangfoglaló Könnyűzene Támogató Program Kollégiuma 2014 óta működik a Nemzeti Kulturális Alap keretében, a Program megvalósítását és szakmai koordinációját a Petőfi Kulturális Ügynökség részeként működő NKA Hangfoglaló Programiroda végzi. 


A program célja


A hazai könnyű-, jazz- és világzene támogatása pályázati felhívásokon keresztül, többek között induló előadók, zenekarok hang- és képfelvételei, turnék, nemzetközi együttműködések, podcastok és könnyűzenei média támogatásával. 


Az idei, immár 12. alkalommal meghirdetett Induló Előadói Alprogramra 156 pályázat érkezett.


A jelentkezők hang- és képanyagait egy 80 fős szakmai zsűri bírálta el, melynek tagjai zenei szakemberek, könnyűzenei menedzserek, kulturális szervezők, televíziós- és rádiós szerkesztők, producerek, hangmérnökök és zeneszerzők voltak. 


A kiválasztási folyamat második körében a továbbjutók többnapos, személyes meghallgatáson vettek részt – közülük került ki az a 12 előadó, akik 2026-ban támogatásban részesülnek.


Egyéves szakmai támogatás és országos jelenlét


Az NKA Hangfoglaló Program korábbi résztvevői közül több, a nagyközönség előtt ma már ismert előadó és zenekar került ki, többek között a Platon Karataev, a Margaret Island, az Aurevoir. és CoLee.


2025 nyarán az NKA Hangfoglaló Fesztivál Roadshow keretében


•          115 fesztiválkoncert valósult meg

•          16 hazai és külhoni fesztiválon

•          15 induló előadó részvételével


A program előadói olyan meghatározó eseményeken mutatkozhattak be, mint a Művészetek Völgye, a Campus Fesztivál, a Fishing On Orfű, a Paloznaki Jazzpiknik, valamint a külhoni Gombaszögi Nyári Tábor és a Malomfesztivál.

Az idei nyertesek számára az NKA Hangfoglaló Programiroda egy teljes éven át tartó mentorálást biztosít. A támogatás része a szakmai edukáció, a vidéki klubturné, valamint fellépési lehetőség több hazai és külhoni fesztiválon is.


Az idei támogatott előadók


BLMB

Fictional Heat

Franny

Glencz

Helka

Lil 404

Loophia

Mad About Marilyn

Pavilon

Reni & Boka

Telehold

Várhegyutca

 

A rendezvény a Petőfi Kulturális Ügynökség gondozásában működő NKA Hangfoglaló Programiroda közös szervezésében, a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával valósul meg.

 

Kiemelt kép: Petőfi Kulturális Ügynökség

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás