Előadó: | Rácz Gergő |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Rácz Gergő Patocska Olivér |
Rácz Gergő Patocska Olivér Barabás Dávid |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Neked kellek én
Nekem nem te
Ha felvenném
Csak véletlen
Azt hiszem túl sokat kaptál
És már egy picit el szálltál
Eléggé fontos lett a kényelem
Hogy neked mindig, minden jó legyen
Míg a kedvedben jártam
Kb a szolgáddá váltam
Tudod, én lassan belefáradok
Hogy cserébe semmit sem várhatok
Nem lesznek többé közös utazások
Télen is 40 fokban fagyizások
Helyetted inkább választom a magányt
Hát százszor inkább, mint egy ilyen lányt
Tudod, ilyen az, amikor megunom
És ilyenkor az ajtót végleg becsukom
És látod, nincs is bennem fájdalom
Mert neked kellek én
Nekem nem te
Ha felvenném
Csak véletlen
2X
Nem lehet ezt szépen, nem lehet ezt jól
Vége, hogy az összes dal csak neki szól.
Írtam egy verset, a fiókban maradt,
Nem marad más, csak a bánat, a harag.
Várjak egy percet, elment egy hét,
Amikor meg hívlak: "Na mi van, tessék?"
Olyan meg nincs, hogy én elmennék
"Már megint kivel beszélsz?"
Na szép!
Na most megfogom a batyumat, a fejem mögé teszem,
Addig megyek, amíg látok és még nem ment el az eszem
Az sem számít, hogy ha hív és az sem számít, hogy ha keres,
Csak kell egy kis levegő, ami nem az ördögé.
Megfájdul a fejem, amikor ráolvasod az egész naplódba írt szemetet, amit én veled tettem.
Az arcom mögött háború, a szememben a romok, ezer bocsánat sem lehetne elég
Mert neked kellek én
Nekem nem te
Ha felvenném
Csak véletlen
Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót
Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.
Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét
A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.
Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.
388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal
A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.
A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy
- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.
Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben Kertész Imre vehetett át korábban.
Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat
Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten
Fotó: MTI/Marjai János