dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Márton András: Kalapácsember

Márton András - Kalapácsember

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Márton András
Album: Keressük!
Szövegírók: Márton András
Zeneszerzők: Márton András
Kiadó: Keressük!
Stílus: Pop-Rock
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 1458 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Kalapácsember

Tartok tőle, hogy elveszítem a higgadt énemet
Jobb, ha nem jössz túl közel hozzám
A fél világ elszállt magától, osztja az észt nekem
De más is hat nyomasztóan rám

Egy madár élt a kertemben, aki nemrég elrepült
A hűlt helyén most vérfarkas vonyít
Éjszakánként előmászik, az ajtón dörömböl
Lépnem kell, vagy végleg kikészít

kórus:
Látom, mi jó neked
Bízd rám az életed

Indul a kezem, lendül a kalapács
Elhagy az erőd, megtörik a varázs
Nyisd ki a szemed, nem vagyok hologram
Ez vagyok, igen, ha elhagyom az agyam

Eldöntöttem, az élet inkább legyen mától szép
A mérgem egyből, mint a szél elszállt
Ha megérezném azt, hogy ismét feltámadt a múlt
Csak azt teszem, mi egyszer már bevált

kórus:
Hidd el, szelíd vagyok
Várj míg, megfordulok

Indul a kezem, lendül a kalapács
Elhagy az erőd, megtörik a varázs
Nyisd ki a szemed, nem vagyok hologram
Ez vagyok, igen, ha elhagyom az agyam

Indul a kezem, benne a kalapács
Elhagy az erőd, megtörik a varázs
Nyújtsd ki a karod, nem vagyok hologram
Ez vagyok, igen, ha elhagyom az agyam

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Mozart Planet: 50 kistelepülésen ad koncertet a Concerto Budapest

Mozart Planet címmel 50 kistelepülésen ad koncertet a Concerto Budapest idén év végéig

 

A koncerteken Wolfgang Amadeus Mozart művei mellett Haydn, Mendelssohn, Bach, Beethoven, Schubert, Vivaldi, Bartók és Kodály kamaraegyüttesekre komponált alkotásai szólalnak meg a Petőfi Kulturális Program keretében.


A koncertek helyszínei

 

A koncerteknek Kondoros, Ják, Konyár, Bicske, Karcag, Mélykút, Balassagyarmat, Udvari, Sitke, Törökszentmiklós, Kápolnásnyék, Nagyberény, Letenye, Villány, Apc, Pusztaszer, Kisléta, Epöl, Apostag, Tiszadorogma, Orgovány, Bag, Erdőtarcsa, Csokonyavisonta, Létavértes, Jászdózsa, Halimba, Zirc, Elek, Zákányfalu, Dunaalmás, Buzsák, Szabolcs, Szamosszeg, Kismaros, Ugod, Nova, Rátka, Újkígyós, Makó, Verpelét, Vonyarcvashegy, Mozsgó, Iregszemcse, Cegléd, Fertőszentmiklós, Bánréve, Dunavarsány, Zsámbék és Magyaregregy ad otthont.

 

A koncertsorozat célja


A magyar zenei örökséget és az egyetemes kultúra értékeit olyan helyszínekre eljuttatni, ahol az élő klasszikus zenei előadás ritka kincsnek számít.

 

- Az egyik legfontosabb misszióm a Concerto Budapest Mozart Planet sorozata, amelyben országszerte kamarakoncerteket adunk. A Petőfi Kulturális Program szervezésében idén ötven vidéki településre viszünk Mozart Planet programot oda, ahol ritkán van lehetőség élő klasszikus zenét hallani. 


Hisszük, hogy a zene képes közösségeket formálni, identitást erősíteni és közös élményeken keresztül gazdagítani a mindennapokat.


A koncertekre a Liszt Intézetek meghívására nyolc ország fővárosában is sor kerül - fogalmazott Keller András, a Concerto Budapest főzeneigazgatója.

 

- Mozart zenéje mindenkit megérint, életörömöt sugároz és boldogságot ad, a "Mozart-bolygón" ebből a tiszta zenéből fakad az élet, és ha ezt akár csak egy órára is átélhetik az emberek, máris kicsit jobb hellyé válhat számukra a világ - tette hozzá a főzeneigazgató.


Videó itt.

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás