


| Előadó: | Uzipov |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

A fény, a hely, meg az összes baromság,
A zsír, a tej, mit az anyád hagyott rád,
A szív, az ész, melyből nem sok juthatott.
Bújj el a kis széked mögé, várd a holnapot!
Amíg meg nem őrülsz.
Féltő szó, könnyek nélkül most is gyakran megveszed,
a színes cukorkák alá kapard el nyamvadt életed,
amíg meg nem döglök veled.
Keresed a semmi szélét, követed a vér szagát.
Benyeli a szörnyű érzés száz éjszakád.
A tér fennakad, színes, forgó füstbe vált.
Szentebb estén védd magad, szégyened falát!
Amíg meg nem őrülsz.
Kényszer húz, bárhogy lépsz,
sáros héjad megreped,
amíg meg nem döglök veled.
Keresed a semmi szélét, követed a vér szagát.
Benyeli a szörnyű érzés száz éjszakád.
Keresed a semmi szélét, követed a vér szagát.
Benyeli a szörnyű érzés rég már minden éjszakád.
Álmodj tovább!
Ugyanaz a szörnyű érzés vár rád.



A Boglart Fesztivál jövőre is a nép- és világzene kedvelők kedvenc találkozási pontja lesz, egy igazi multikulturális zenei élmény augusztus 26. és 30. között Balatonbogláron.
A fesztivál bejelentette első fellépőit
Már biztosan velünk lesz a belga Enara Navaira, a horvát Veja és a szenegáli Afrikora, míg hazai fronton Okos Viola, az Obadu és természetesen a Góbé neve szerepel a fellépők között.
2026-ban hetedik alkalommal vár mindenkit az augusztus végi Boglart Fesztivál
A Boglart különlegessége, hogy míg esténként a zenekarok tagjai húzzák a talpalávalót, addig nappal tanárként adják tovább tudásukat: legyen szó konkrét hangszeres tanításról vagy éppen a zeneipari tudnivalókról.
A Boglart fesztivál és népzenei tábor, ahol fiatal tanároktól lehet elsajátítani a vonós és moldvai népzene csínját-bínját.
Esténként a legkülönfélébb hazai és nemzetközi nép- és világzenei előadók perdítik táncra az előadókat. Először lép fel a fesztiválon a belga Enara Navaira, míg a szenegáli Afrikora és az isztriai Veja már visszatérőként érkezik a Babel Campbe, Itthonról már biztosan rophatjuk Okos Viola, az Obadu és a fesztivált többek között megálmodó Góbé dalaira.
A koncertek után táncházzal, nép- és világzene alapú elektronikus zenével folytatódik a buli
A táborozók a hangszer- és tánctanulás mellett különféle zenei workshopokon is részt vehetnek, ahol megismerhetik a külföldi előadók hangszereit, zenéjét és kultúrájukat is, és természetesen a közös muzsikálás sem marad el.
A tavalyi debütálás után ismét lesz showcase része is a fesztiválnak
Itt a hazai előadók és zenei szakemberek találkozhatnak külföldi kollégáikkal, eszmét cserélhetnek, tanulhatnak egymástól. A Boglart az elmúlt hét év alatt egy igazi multikulturális zenei eseménnyé nőtte ki magát, ahol négy napon át minden a zenéről és a találkozásokról szól.
Az early bird kombinált bérletek és a fesztivál bérletek mellé most ajándék vászontáska is jár a vásárlóknak.
Fotók: Boglart