



Verze 1
úgy hiszem a pokolnál is van rosszabb: a föld
Baál-Zebub vagyok ki rád maró savat köp
kinyitom a számát - a méreg manifesztál
kivágom a nyelvét, ha még egy habi vegzál
itt állok egy ítélet előtt
a sok Júdás hitszegő a dísz lénynek bedőlt
nincsen olyan humán, ki az utamba állhat
földalatti energia, az uralma áthat
humán testbe költöztem, hogy taníthassak idefenn
nyald a herém, meg a lukam amíg lassan kiverem
finomkodtam eleget és mire mentem? - szarra
éjjel a három hatos kikentem a falra
ráléptem a helyes útra végre
bennem volt és kiszabadult Belzebub a fényre
nem sebez meg ember, sem egy fegyver
ahhoz, hogy megosztó legyek nem kell nekem tenger
Refrén
A jó árnyékában
a gonosz játékháza
vár rád, hogy a lelked
kárhozza szolga rendre
A jó árnyékában
a gonosz játékháza
vár rád, hogy a lelked
kárhozza szolga rendre
Verze 2
letaszítottatok, de elfelejtetek valamit
Isten kegyes gyermekéből teremtetek haramit
démonokkal kéz a kézben járva
amikor megszólalok az kés: - a léped vágja
a rímek olyan fémesek, mint égett vér a szájba
leveszem a maszkomat, itt véget ér az ária
az árnyék-énem szabadon jár köztetek és gyilkol
a leggyakoribb módszere, hogy tőrbe ejt és iszkol
elnyomtam most megkapja a jussát
azt várja, hogy bevarrja a csúf szád
a vágyaikat irányítva megszálltam a nyájam
bukott angyal vagyok bazdmeg levágtam a szárnyam
szentek között nincsen aki felvállalja magát
talán ezért űzött még el el-távra az apám
hipokraták nevetséges normák rabja lettek
ezért gyűlnek a csontok és szobámban a testek
Refrén
A jó árnyékában
a gonosz játékháza
vár rád, hogy a lelked
kárhozza szolga rendre
A jó árnyékában
a gonosz játékháza
vár rád, hogy a lelked
kárhozza szolga rendre



Különleges helyszíneken lesznek kulturális programok Budapesten, így a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren és a vasúti pályaudvarokon is lépnek fel művészek.
A kezdeményezés legfontosabb célja
A cél, hogy az embereket még jobban megismertessék a magyar kultúrával, miközben azok a művészek kapjanak felületet, akiket méltánytalanul kevesen látnak fellépni.
- Ha valaki nem megy el egy színházba vagy egy koncertterembe, akkor mi oda tudunk menni hozzá. Fel tudjuk hívni a figyelmet a művészekre is, akiknek "ez egy nagyszerű megjelenési lehetőség" - fogalmazott Kiss-Hegyi Anita, a Kulturális és Innovációs Minisztérium kulturális kapcsolatokért felelős államtitkára a TV2 Mokka keddi műsorában.
November 8-án, az utasellátó napon, a MÁV csoporttal közös megmozduláson több vasútállomásra is vittek kulturális műsort, állandó helyszínnek tekinthető a repülőtér is, ahol augusztus 20-ától különböző műfajokban fiatal magyar tehetségeket visznek a légikikötő különböző pontjaira.
Elindítják a csodaváró advent programsorozatot
Az adventi időszakban is folytatni szeretnék a fellépések sorozatát, és elindítják a csodaváró advent programsorozatot, amikor
a repülőtér és a vasútállomások mellett múzeumok udvarain is találkozhatnak majd tehetséges művészekkel az érdeklődők.
Jókai évforduló van, ezért Jókait is fognak olvasni, amibe szeretnének minél több színészt bevonni, illetve osztogatnak verseket is, hogy bárki csatlakozhasson hozzájuk.
Terveik között szerepel, hogy a repülőtérre kórussal mennek, illetve lesz irodalmi felolvasás is angol nyelven, mert "ezeknek a megjelenéseknek közösségépítő ereje van.
Forrás: MTI
Fotók: illusztráció/AI/Freepik