


| Előadó: | Hibrid |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Imir Bridge/Intro
Van előttem egy kép,
Kicsik voltunk még,
Emlékszem játszottunk te meg én,
Játszottunk a fa tetején,
De most minden más lett mint gyermekként,
Most már értem én,
Miért mondták nekem régebben,
Vissza fogod sírni gyermekem,
És igazuk lett sok mindenben,
Felnőttként megértettem amit éreztem,
Imir Refrén
És igazuk lett sok mindenben,
Vissza fogod sírni gyermekem,
HibridBro Verze 1
Ilyen egyszerű volt minden,
Azt hittük, hogy ingyen,
De ma már reggelente nem kelek olyan frissen,
Emlékszem, hogy mindenkiben mindig vakon hittem,
Rengetegen voltunk ma csak pár ember a kincsem,
Egyre többször kapaszkodom emlékeim után,
Pedig tudom nem fogunk mi már ott tengozni a lupán,
Remélem ott álltok majd mindannyian bután,
Amikor majd utoljára leúszok a Dunán,
Tudom, hogy erős a dumám,
De minden sejtben megmaradtam őszinte,
És tudd, hogy ennek ki kellet most jönnie,
Mindig azt mondták, hogy egyszer ennek vége lesz,
Igazuk lett jobb ha te is felébredsz,
Imir Refrén
És igazuk lett sok mindenben,
Vissza fogod sírni gyermekem,
HibridBro Verze 2
Figyelmeztettek, de nem figyeltem oda,
Pedig a belső hangom mondta,
Hogy véget érhet bármikor majd nekünk ez a csoda,
Mi lassan értünk oda,
És nem felejtem soha,
Remélem a szívetekben ott lesz még a nyoma,
Érzem legbelül még ugyanaz vagyok,
Az aki nagyokat álmodott mikor az utcán ballagott,
Emlékszem, hogy volt olyan ki kacagott,
Aztán megemelte a kalapot,
Ezek az emlékek még tartják még az erőt,
Megint megélni a napsütést kicselezni az esőt,
Lekocoltatni minden haszonlesőt,
És nyugtázni ma is csináltunk hátrányból előnyt,
Imir Refrén
És igazuk lett sok mindenben,
Vissza fogod sírni gyermekem,
Aki ezt elolvassa csak ezt a két sort üzenném:
Igyunk azokra,akik ezt most átérzik
Legyetek szerencsések még 100 évig!



Január 25-én, Bereményi Géza 80. születésnapja alkalmából jelenik meg a Spotify-on Járai Márk első szólóalbuma, az Összevissza tánc a világ.
Járai zenéi és Bereményi szövegei – akár a Cseh-Bereményi dalok – javarészt egy konyhaasztalon íródtak eggyé, és a 2019-ben indult közös alkotói folyamat most érett meg a megjelenésre. A streaming közzététel után pedig hamarosan vinylen is hallhatóak lesznek a Járai-Bereményi szerzemények, a Berg Records gondozásában.
„Cseh Tamás-estre készültem a Hadikba. Rengeteget készültem a koncertre. Elmentem az Iskola utcába, ahol Cseh Tamás és Bereményi Géza lakott, álldogáltam a kapualjban, beültem a törzshelyükre, az Isolabellába, és közben hallgattam a dalokat. Teljesen átszellemültem, két hónapig Cseh-Bereményi-ködben éltem, még beszédtechnikát is tanultam, hogy az átkötő prózai részek jobban menjenek” – mesélte Járai Márk.
„Bereményi Géza jön, meglepetésvendégnek. Akkor nagyon betojtam.” - emlékezett vissza Járai Márk a koncert napjának reggelére, amikor a szervező, Juhász Anna felhívta őt.
Járai akkor már hosszú ideje szerette volna, ha Bereményi neki adja, akár a legrosszabb szövegét, ami a fiókban porosodik.
„Géza nagyon kedves volt, értőn figyelt a koncert alatt, és amikor vége lett, arcon csókolt, hátba veregetett, és mondta, másnap menjek fel hozzá.” A fiókból ugyan nem került elő semmi, azonban a konyhaasztalon elkészültek az első dalszövegek.
„Hasonló metódussal születtek a mi dalaink, mint a Cseh-Bereményi dalok. Többnyire a konyhában, de volt, hogy leugrottam hozzá a Balatonra és gyorsan megírtunk egy számot. Lehet tanulni a szövegírást, de úgy, ahogy Géza műveli, nem. Zsigerből kell, hogy jöjjön.” – mesélte Járai.
A közös munkából végül húsz dal született, melyből tíz került fel a most megjelenő hanganyagra.
„A legelső napon rögtön három dalt is írtunk, mindhárom ott van a lemezen. Született egy „Budapest” dal is, ami azért fontos számomra, mert Géza eddig négy dal írt ezzel a címmel, abból hármat Cseh Tamásnak. A negyediket én kaptam” – mondta Járai, aki elmondta, hogy az összes dal Gézáról szól. „Én csak egy „szócső” vagyok és szívesen magamra vállalom ezt megtisztelő terhet.
„Amikor Járai Márknak dalokat írtam, egyáltalán nem gondoltam Cseh Tamásra. Eszembe sem jutott összehasonlítgatni őket. A szövegeket Márk dallamai inspirálták. Egy másik ember, egy másik korszakban. Szóval, ez nem egy Cseh Tamás emléklemez. És miért "Összevissza tánc a világ"? Elég elolvasni a mostani híreket, a jelenlegi évtizedet így lehet jellemezni." -
fogalmazott Bereményi Géza.
A hanganyag a Berg Records gondozásában jelenik meg, producer Felcser Máté.
A hamarosan megjelenő vinyl, melynek érdekessége, hogy néhány dalszöveg eredeti kéziratának másolatát is tartalmazza, már előrendelhető az alábbi linken.
Fotók: Járai-Bereményi hivatalos