dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Péterfy Bori & Love Band: A nap felé

Péterfy Bori & Love Band - A nap felé

off off off off off
Szikra
Előadó: Péterfy Bori & Love Band
Album: Szikra
Megjelenés: 2020
Hossz: 3:51
Szövegírók: Péterfy Bori
Zeneszerzők: Tövisházi Ambrus
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 3782 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

A nap felé

Az ördög a nap
szálljunk fel
angyalszárnyon
ahova felrepít a szél

az ördög a nap
faljuk fel
és tépjük szét
ami a világba' szép

az ördög a nap
soha nem volt még
ilyen őrült kék
ez a ragyogó ég

az ördög a nap
gyere másszunk fel
egymás vállán
soha nem esünk le

az ördög a nap
fogjuk meg
és tépjük szét
csak miénk ez a fény

gyere még közelebb
olyan forrón ölelek
gyönyörű az egész
lángra kap a szíved
és elégsz mire földet érsz

Az ördög a nap
szálljunk fel
angyalszárnyon
ahova felrepít a szél

Az ördög a nap
lopjuk el
és tépjük szét
ami a másikba' szép

az ördög a nap
repüljünk még
följebb és följebb
soha nem esünk le

az ördög a nap
harapjuk át
egymás torkát
a világ a miénk

akkor mi van ha nem lesz már
ez a fény csak a hamu a szádban
mit vettél be adj belőle
valahogy nem látom a csodákat
ordít a tömeg ha angyalt lát
letépik róla a szárnyat
a fiúk a bányában drogoznak
a lányok szétverik a házat

gyere még közelebb
olyan forrón ölelek
gyönyörű az egész
lángra kap a szíved
és elégsz

gyere még közelebb
olyan forrón ölelek
gyönyörű az egész
lángra kap a szíved
és elégsz

akkor mi van ha nem lesz már
ez a fény csak a hamu a szádban
mit vettél be adj belőle
valahogy nem látom a csodákat
ordít a tömeg ha angyalt lát
letépik róla a szárnyat
egy szikra csak és lángra kap
a lányok szétverik a házat

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Il Divo vagy Il Volo: Miben különbözik a két hasonló csapat?

Az idei év legizgalmasabb zenei eseményeiként két férfi operapop csapat, az Il Divo és az Il Volo is fellép Budapesten


Az Il Volo november 14-én az MVM Dome-ban, az Il Divo pár hónappal hamarabb, június 25-én szintén ugyanott. A két együttes annyira hasonlít egymásra, hogy könnyű összetéveszteni őket. Ugyanazt a zenei műfajt képviselik, hasonló nevük van, lenyűgöző férfi harmóniákat és nemzetközi stílust mutatnak be. Azonban jelentős különbségek is vannak köztük.



Az Il Divo a popera műfajban a klasszikus operai drámaiságot és érzelmi mélységet hangsúlyozza

Fotó: Il Divo

 

Tobzódhatnak idén a popera rajongók, hisz két nagy kedvenc, a műfaj két legnagyobb képviselője is fellép Budapesten


Köztük sok a hasonlóság, így a forma, a műfaj, mi több, mindketten szerepeltek az "American Idol" műsorban, és jó kapcsolatot ápolnak Barbra Streisanddal is.

 

Bár minkét csapat neve hasonlóan cseng, jelentésükben nagyban különböznek. Míg az Il Divo név jelentése "isteni előadó" vagy "a díva férfi megfelelője", addig olaszul az "Il Volo" jelentése "a repülés". A két név utalhat arra, hogy az Il Divo hangjai érettebbek, az Il Volo inkább fiatalos lendületet és frissességet hoz a műfajba. Különbség a két együttes közt az énekesek nemzetiségében is van. 


Az Il Volo tagjai mind olasz fiatalok: Gianluca Ginoble (bariton), Piero Barone és Ignazio Boschetto (tenorok), akik a popera műfajának egyik legkiemelkedőbb képviselői, és a Három Tenor örökségét viszik tovább. 



Az Il Volo fiatalos lendületet és frissességet hoz a műfajba

Fotó: Il Volo


Az Il Divo egy Egyesült Királyságból származó énekegyüttes, azonban különböző nemzetiségű tagokból áll: egy svájci, egy francia és két Egyesült Államokból származó énekes alkotja a formációt, egyikük Steven LaBrie, aki a korábbi oszlopos tag, Carlos Marín tragikus halálát követően vált a csapat népszerű baritonjává.

 

Stílusukban az Il Volo inkább a klasszikus operai hagyományokat modern popos köntösbe bújtatja, fiatalos lendülettel és könnyed crossover stílussal. 


Az Il Volo muzsikáját itt tudod meghallgatni.


Ők a klasszikus és a pop zene finom, ízléses keverékét adják, a crossover műfaj egyik legkiemelkedőbb képviselőjeként. Míg az Il Divo a popera műfajban a klasszikus operai drámaiságot és érzelmi mélységet hangsúlyozza, érettebb vokális előadásmóddal. 


Az Il Divo hangzása tehát inkább a nagyszabású, érzelmes operai előadásmódot ötvözi a popzene elemeivel, így a klasszikus zene és a pop közötti határokat egyensúlyozza.

 

Hallgass bele az Il Divo zenéjébe itt.


Ha ezek után is még akadnak kérdések, a legjobb, ha mindkét koncertet megtekintjük idén Budapesten, mert az megkérdőjelezhetetlen, hogy az Il Divo és az Il Volo népszerűsége is az egekben szárnyal, és felejthetetlen élményt nyújtanak mindketten. Június 25-én az Il Divo, november 14-én pedig az Il Volo, mindketten az MVM Dome-ban.


Fotók: koncertpromo.hu

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás