Előadó: | Németh Marika |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Gábor Andor |
Kálmán Imre |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
(Sylvia):
Pohár csengett, zene zengett,
körös-körül tánc kerengett,
oly gyönyörű nóta szólt.
(Edvin):
Inkább álom, mint valóság,
babér erdők, piros rózsák,
a jókedvem szikrát szórt.
(Sylvia):
Elfeledni mégsem tudnám,
bár tréfa volt a házasság,
friss koszorú volt a hajamban,
mirtusz ág, mirtusz ág volt.
(Edvin):
Mondd, ami olyan régen elszáll,
nem jöhet vissza többé már?
(Sylvia):
Nem, ami benne szép volt,
azért mégis kár, igazán kár.
(Edvin):
Emlékszel még, jut még eszedbe szerelmünk?
Szép volt, de szép, minden perc üdvöt kínált.
Emlékszel még, egymás szívére borultunk.
Emlékszel rá? Emlékszel még?
Bűbájos álom, de szép, szép volt, de szép!
(Sylvia):
Ilyen könnyű kis regény, hidd el, száz van.
Ilyen szörnyű lányregény minden házban.
Ilyen könnyű kis regény rám nem hathat.
Legfeljebb ha megkacagtat.
Tra-la-la-la-la-la-la, megkacagtat,
Tra-la-la-la-la-la-la, rám nem hathat.
(Együtt):
Ilyen könnyű kis regény, hidd el, száz van,
minden házban, ily' regény.
Emlékszel rá? Emlékszel még?
Bűbájos álom, de szép, ó, de szép volt, de szép!
A szenzációs színpadi jelenlétéről híres és hiphoppal teljes szabadsággal operáló Sisi duplán ünnepel idén: megérkezett ugyanis új, ‘Mixát’ című remix EP-je, miközben óriási gőzerővel készül a szeptemberi Parkra. A meglepetésszerűen droppoló kiadványt WaTával értelmezte újra az előadó, sőt még a Slow Village dj-producere, DJ One-Ab is csatlakozott egy szám erejéig.
Sisi szeptember 12-én, IV. Házibulifless: UNIVERZÁLIS B4LHÉ címszóval nemcsak a színpadot, de a valóságot is megbillenti. A világot jelentő deszkákra született tehetség missziója, hogy női rapperként zászlóvivője legyen azoknak, akik nem ragadnak meg egy műfajnál, sőt igazából a hiphop, a drum and bass és a rock mindenféle vállfajára szívesen gondolnak. Ezt hívja nemes egyszerűséggel „Házibuliflessnek”, mely egy semmihez se fogható eseménysorozattá nőtte ki magát. A parkos negyedik etapra a rajongók szó szerint megindították a lavinát – úgy fogynak a jegyek, mint a füst a backstage-ben. (vendég: Mikee Mykanic & FIGURA)
Ennek örömére Sisi a generáció egyik legtehetségesebb producerével, azaz WaTával radikálisan újraértelmeztek négy dalt („BLAHA”, „Álmok”, „Anya Mondd Meg” és a „Kezeket fel”). A ‘Mixát’ című EP ezért is nehezen nevezhető egyszerű remixgyűjteménynek. A drum and bass, hiphop, és rock műfajok közötti szabad átjárás jellemzi az anyagot, amelyben vendégként olyan nevek is feltűnnek, mint a tavalyi nagysláger producere, Hundred Sins, valamint a legendás DJ One-Ab, aki a “Régisulis Kezeket Fel” című tételben erősíti a brigádot.
Sisi az EP-ről megosztotta saját gondolatait dalról-dalra
Böhöm Blaha
„A Blahához alapból nagyon kedves emlékek fűznek, tisztán emlékszem a felvétel pillanataira, pont ezért szerettük volna új köntösben is hallani. Nekem kicsit krúzolgatós, mászkálós feelingje lett, lehet benne hallani a várost, de mégis teljesen új hangzásvilágot kapott.”
Bólogatós Anya Mondd Meg
„Az Anya Mondd Meg szentimentálisabb hangulatú, zongorás formában látott újra napvilágot. A többi remixhez hasonlóan, koncert utáni órákhoz tökéletes társ.”
Varacskos Álmok
„Szerintem magáért beszél az újragondolás. Imádom az eredetit is, de így valami olyan friss fesztivál-vibe született az eredetileg komor Álmokból, hogy úgy hangzik, mintha nem evilági lenne.”
Régisulis Kezeket Fel
„Kíváncsiak voltunk a Kezeket fel régisulis verziójára is, szóval kapott egy tipikus koszos boom bap beatet, amiből egy nagyon kellemes bólogatós feldolgozás született.”
Fotó: Sisi x WaTa