Előadó: | Dancs Annamari |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Pop |
Címkék: | Keressük! |
Most szép, még jó, még óvni való.
Már seb, még fáj, de holnap csak szó.
A fény most bánt, majd hevít míg kín a láz.
Még félsz, nem lépsz, sötétben állsz.
Még itt nem szólsz, reszketve vársz.
Kint forr a nyár, bent jégeső hull le rád.
Ha felkap a szél és visz tovább,
Ugorj ha hív, repít a vágy.
Most még lehúz a mély, megfojt az éj,
S te csak vársz,
De felkap a szél és visz tovább!
A szem, a száj válaszra vár.
A szó csak bent, odakint fáj.
A szív, az agy két külön pályára áll.
Most menj, ne félj, későre jár.
Ha kész vagy szállj hegyeken át!
A felhőkön túl kitágul a láthatár.
Mert felkap a szél és visz tovább,
Indulj ha hív, repít a vágy.
Most még lehúz az mély, megfojt az éj.
Még vársz, de felkap a szél és visz tovább!
Minden áldott nap újra követsz el jó pár hibát,
Hogyha tanulsz a múltból,
Nem hagyod, hogy újból fájjon,
Csak előre vágyj!
Szállj!
Ha felkap a szél és visz tovább,
Ugorj ha hív, repít a vágy.
Felkap a szél és visz tovább,
Ugorj ha hív, repít a vágy.
Most még lehúz az mély,
Talán megfojt az éj, de várj!
Ha felkap a szél repülj tovább!
- Nagyon örülök, hogy sikerült összehozni ezt a klipet, régóta tervben volt Viktorral egy együttműködés. Nagyon szeretem a látásvilágát, és nagyon boldog voltam, hogy most egyszerre két anyagon is dolgoztunk együtt. A végeredménnyel pedig különösen elégedett vagyok -
A rendkívül rétegelt, dinamikus, rengeteg különböző motívumot használó dal alapját az énekes állandó szerzőtársa és producere, Tembo jegyzi, különlegesség viszont, hogy Dzsúdló zenekarának basszusgitárosa, Pap Attila is részt vett a dalszerzésben - a Presso lead dallamát neki köszönhetjük.
A szövegben az előadó kritikus hangot üt meg a látszatra sokat adó karakterekkel szemben.
- Nem szeretem azokat az embereket, akik nyilvánvalóan valamilyen szerepbe erőltetik magukat, és nem önazonosak, hanem valami mondvacsinált karaktert adnak elő személyiség címén
mondta a dalról az énekes.
A videó rendezője Horváth Viktor volt, aki az online térben korábban elterjedt NPC-jelenséget megjelenítve egy nagyon karakteres, különleges vizuális anyagot hozott létre a Presso-hoz. A szereplők között megjelenik a korábban Dzsúdló előtt a Budapest Parkban játszó Böiler punkzenekar frontembere, Riger János is.
- Nemsokára készülök valami izgalmasra, ami egy még izgalmasabb dolog előfutára lesz. Kíváncsi vagyok, hogy fog elsülni, bizakodó vagyok - fogalmazott sejtelmesen Dzsúdló a következő időszakkal kapcsolatban.
Fotók: Dzsúdló hivatalos/Miskolczi Milán