Előadó: | Gerendás Péter |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Gerendás Péter |
Gerendás Péter |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
A templom tornyán táncot jár a lámpafény
Lassan csúszkál a tető bádogperemén
Bekúszik az ablakpárkány szélei mögé
Páránk redői közé
Ha a forgószél, álomport fúj felénk
Az egész Világ csak a miénk
Széttört porcelán az asztal közepén
Hervadt hóvirág az abrosz tetején
De az éjjel, oly szép s az ágyad forró menedék
Szemed színét, bárcsak megrajzolhatnám
De hogyan is tudnám, milyen a mélykék óceán
Hogyan festenék a jégen rianást
Hosszú fagy után olvadást
S ha egy úthenger lelkemre térdepel
Karod az égbe felemel
Széttört porcelán az asztal közepén
Hervadt hóvirág az abrosz tetején
De az éjjel, oly szép s az ágyad forró menedék
S ha pasztell képünk gyűrött vásznán,
egy korszak lassan véget ér
Szemem érzőn, mindig értőn, mindig féltőn elkísér
Számíthatsz rám!
Széttört porcelán az asztal közepén
Hervadt hóvirág az abrosz tetején
De az éjjel, oly szép s az ágyad forró menedék
Széttört porcelán az asztal közepén
Hervadt hóvirág az abrosz tetején
De az éjjel, oly szép s az ágyad forró menedék
Csavargónak áll a szél is
Augusztus 1-jén érkezett a Boyongó “Csavargó” című dala, amely a feltörekvő zenekar második stúdiómunkájának első darabja. A zenekar először tavaly vonult stúdióba, akkor három dalt rögzítettek, melyek a Láthatáron kislemezükön meg is jelentek. A Csavargót a Pannónia Studióban rögzítették Makay András producerrel együttműködve.
A dalhoz videoklip is készült, melyet a zenekar 2025-ös nyári, saját szervezésű utcazene turnéján rögzített. A klip nem csak koncertfelvételeket tartalmaz, hanem az utazások során átélt élményeket is megmutatja - ezek együtt adják a csavargó-életérzést, amely a zenekar működését is meghatározza. A vizuális anyag elkészítésében a zenekar tagjain, barátain kívül Kántor Dénes operatőr, valamint Varga Zétény vágó működött közre.
A stúdiómunka nagyon gördülékenyen zajlott
Most szintén 3 dal került rögzítésre, melyeket egyesével single-ként fogják megjelentetni. A tervek szerint mindegyikhez fog klip is készülni. Az eddigiekhez hasonlóan zeneileg is kísérletező magatartást láthatjuk majd a képi világban is visszaköszönni. Az első számhoz a zenekarra jellemző csináld magad-hozzáállással készült a videó.
A nyári kalandozás során megragadtak egy 360 kamerát, és dokumentálták a fél országot behálózó utazást. Ennek pillanatképei adták az alapanyagot, amiből aztán megszületett a klip.
A Csavargó már az egyik legnagyobb közönségkedvenc a rajongók között
A dal jól összefoglalja azt, amit a zenekar sokszor feldolgoz, megjelenít.
Az útkeresést a világban, a problémákkal való megküzdést, a kiszolgáltatottságot. Viszont a refrénben itt is visszaköszön az elfogadás, a kitartás, és legfőképp a szabadság.
Ezzel a mozgalmassággal igyekeznek bemutatni azt a sokszor bonyolult, összetett, hangulati, zenei és érzésvilágot, ami belengi a boyongó életformát. Ez is, mint több más dal, egy szál ukulelén született egy dombtetőn, de aztán új színeket, új erőt kapott a közösen létrehozott zenei háttértől, amiben Makay András producer is kivette a részét.
- Andris segítségével megtettük az első lépéseket, hogy a koncerteket belengő élő energia visszaköszönjön a felvételeken is - vallja a zenekar.
Ebben a dalban is megtalálható egy kis népzenei vonal, aminek a megbolondítása, megfűszerezése egy olyan eszköz, amihez a zenekar előszeretettel nyúl. Hát így született a Csavargó.
A zenekart még a nyáron, az Ördögkatlan fesztivál után, többek között a székesfehérvári Királyi Napok-on és a III. Szentgyörgyi Kőleves (részben saját szervezésű) fesztiválon is meg lehet találni. Remek alkalmak, hogy élőben is énekeljük, hogy: “Csavargónak áll a szél is…”
Fotók: Boyongó