dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Gerendás Péter: Sárga lámpafény

Gerendás Péter - Sárga lámpafény

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Gerendás Péter
Album: Keressük!
Szövegírók: Gerendás Péter
Zeneszerzők: Gerendás Péter
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 1723 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Sárga lámpafény

Táncoló sziluett álmatlan, meztelen házak falán,
zárnak az üzletek,
csattannak a rolók a járdán éjfél után.

A koldus egy kutyával részegen hempereg
egy újabb nap után,
emléket eltemet, de valami átjön papírvékony tudatán.

Az éjjeli szélben az ifjúság illata
örvénylik felém.
Egy öreg arcot látok a pocsolya mélyén,
vagy csak megtréfált a sárga lámpafény.

Megfakult kirakat bábui merednek kérdőn rám,
vagy csak elrontott életük
megviselt, fásult foglyai ők talán?

A sikoltva felsíró villamos üresen, lassan megáll,
a távolban valaki csillogó fémcsövén
halkan trombitál.

Az éjjeli szélben az ifjúság illata
örvénylik felém.
Egy öreg arcot látok a pocsolya mélyén,
vagy csak megtréfált a sárga lámpafény.


Az éjjeli szélben az ifjúság illata
örvénylik felém.
Egy öreg arcot látok a pocsolya mélyén,
vagy csak megtréfált a sárga lámpafény.

Megtréfált a sárga lámpafény.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Megérkezett a Boyongó: Csavargó című dala

Csavargónak áll a szél is

 

Augusztus 1-jén érkezett a Boyongó “Csavargó” című dala, amely a feltörekvő zenekar második stúdiómunkájának első darabja. A zenekar először tavaly vonult stúdióba, akkor három dalt rögzítettek, melyek a Láthatáron kislemezükön meg is jelentek. A Csavargót a Pannónia Studióban rögzítették Makay András producerrel együttműködve. 


A dalhoz videoklip is készült, melyet a zenekar 2025-ös nyári, saját szervezésű utcazene turnéján rögzített. A klip nem csak koncertfelvételeket tartalmaz, hanem az utazások során átélt élményeket is megmutatja - ezek együtt adják a csavargó-életérzést, amely a zenekar működését is meghatározza. A vizuális anyag elkészítésében a zenekar tagjain, barátain kívül  Kántor Dénes operatőr, valamint Varga Zétény vágó működött közre.

 

A stúdiómunka nagyon gördülékenyen zajlott


Most szintén 3 dal került rögzítésre, melyeket egyesével single-ként fogják megjelentetni. A tervek szerint mindegyikhez fog klip is készülni. Az eddigiekhez hasonlóan zeneileg is kísérletező magatartást láthatjuk majd a képi világban is visszaköszönni. Az első számhoz a zenekarra jellemző csináld magad-hozzáállással készült a videó. 


A nyári kalandozás során megragadtak egy 360 kamerát, és dokumentálták a fél országot behálózó utazást. Ennek pillanatképei adták az alapanyagot, amiből aztán megszületett a klip.

 



A Csavargó már az egyik legnagyobb közönségkedvenc a rajongók között


A dal jól összefoglalja azt, amit a zenekar sokszor feldolgoz, megjelenít. 


Az útkeresést a világban, a problémákkal való megküzdést, a kiszolgáltatottságot. Viszont a refrénben itt is visszaköszön az elfogadás, a kitartás, és legfőképp a szabadság. 


Ezzel a mozgalmassággal igyekeznek bemutatni azt a sokszor bonyolult, összetett, hangulati, zenei és érzésvilágot, ami belengi a boyongó életformát. Ez is, mint több más dal, egy szál ukulelén született egy dombtetőn, de aztán új színeket, új erőt kapott a közösen létrehozott zenei háttértől, amiben Makay András producer is kivette a részét.


- Andris segítségével megtettük az első lépéseket, hogy a koncerteket belengő élő energia visszaköszönjön a felvételeken is - vallja a zenekar.


Ebben a dalban is megtalálható egy kis népzenei vonal, aminek a megbolondítása, megfűszerezése egy olyan eszköz, amihez a zenekar előszeretettel nyúl. Hát így született a Csavargó.

 




A zenekart még a nyáron, az Ördögkatlan fesztivál után, többek között a székesfehérvári Királyi Napok-on és a III. Szentgyörgyi Kőleves (részben saját szervezésű) fesztiválon is meg lehet találni. Remek alkalmak, hogy élőben is énekeljük, hogy: “Csavargónak áll a szél is…”

 

Fotók: Boyongó

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás