


| Előadó: | Karcagi Nagy Zoltán |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Szalay László |
|
Kiss Angyal Ernő |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | magyar nóta |
| Címkék: | Keressük! |

Nem tagadtam sohasem, hogy én a bort szeretem
ne gondoljon ezért rólam rosszat senki.
Mert aki azt szereti, a bánat elkerüli,
babája is szívesebben öleli.
||: Ezért hát:
Szombat este pénzt teszek a zsebembe
a nótámat húzatom a fülembe.
Mit sem ér a csigavér, nótás ember vígan él,
még a nap is szebben ragyog felettem. :||
Házasodni akarok, de csak olyat ha kapok,
aki eljár néha velem bort kóstolni.
Ki nem pöröl, nem vitáz, sokat nem is magyaráz,
szereti a szép nótákat dalolni.
||: Aztán majd:
Szombat este pénzt teszünk a zsebünkbe,
a nótánkat húzatjuk a fülünkbe.
Tánchoz nem kell kocsi, ló, gyalog járjuk, az a jó,
amíg csak nem süt a nap a szemünkbe. :||



2027. január 30-án az MVM Dome színpadán mutatja be Geszti Péter eddigi legnagyobb szabású koncert produkcióját, a POPTIMISTA SHOW-t.
Az új show Geszti legfrissebb zenei korszakát foglalja össze: disco, funk és rap találkozik pozitív energiával, új dalokkal és korszakos slágerekkel, egy látványos, nagyszabású produkcióban.
A Geszti Péterhez kapcsolódó dalszövegek itt.
A POPTIMISTA nem nosztalgiaest. Bár Geszti hamarosan megjelenő, POPTIMISTA című albumának dalai a hetvenes–nyolcvanas évek ropogós disco és funky világából merítenek, a szövegek és az üzenet nagyon is a jelenről szólnak.
Ez a zenei világ nem visszafelé néz, hanem előre: felszabadító, táncos, közösségi élményt kínál egy olyan korszakban, amikor erre különösen nagy szükség van.
A koncert különleges jelentőséggel bír azok számára is, akik ott voltak a dupla telt házas Geszti Sixty Aréna show-n. Az a produkció mérföldkő volt Geszti koncertjeinek történetében; a POPTIMISTA SHOW erre az élményre épít, de nem ismétel – hanem emeli a tétet. Nagyobb térben, új zenei anyaggal, új vizuális koncepcióval viszi tovább azt a közösségi energiát, amely a Sixty koncerteket jellemezte.
A POPTIMISTA SHOW középpontjában a tánc, a felszabadulás és az együttlét áll. Akár a tánctéren, akár ülve, énekelve kapcsolódik be a közönség, az este közös élménnyé válik. Geszti koncertje egyszerre szól az új dalokról és azokról a slágerekről, amelyek generációk számára váltak meghatározóvá – új hangzásban, új lendülettel.
„A POPTIMISTA számomra nem csak egy koncert cím, hanem egy döntés.
Döntés amellett, hogy ebben a zavaros, bizonytalan világban nem bezárkózunk, hanem nyitunk egymás felé, a pozitív gondolkodás felé, a popzene erejével.
Ez a show arról szól, hogy együtt, zenével, tánccal és humorral visszavesszük azt az energiát, amit a hétköznapok gyakran el akarnak venni tőlünk.” - Geszti Péter
„A diszkózene nem póz volt, hanem felszabadított minket, amikor táncba vitt.
Engem ez érdekel: hogyan lehet ezt az egyszerű életigenlést újra megszólaltatni, mai szövegekkel, mai dalokkal. Ezért mondom, hogy nekem a poptimizmus nem retro – ez a holnap nosztalgiája.” - Geszti Péter