


| Előadó: | Házy Erzsébet |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
G. Dénes György (Zsüti) Alan Jay Lerner |
|
Loewe Frederick |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | feldolgozás [+] |

Mért hívsz te buta puha ágy,
ma éjjel adj egy pici kimenőt.
Tánc kell, a zene és a bók,
szívem úgy kíván egy csöppnyi jót!
Ma éjjel táncolnék,
hiszen e tánc oly szép,
ha ő kér táncra fel.
Felhők közt szállok én,
szivárványt látok én,
s két kézzel érem el.
Ha ez a láz, ez a varázs, fél álom,
mit bánom én, még így is szép.
Jöjj, kérj hát táncra fel,
a szívem szárnyra kel,
táncolnék még és még és még.
Itt van az éjfél,
már el is késtél,
úgy vár az ágyacskád.
Táncolnék még és még és még....
Ha ez a láz, ez a varázs fél álom,
mit bánom én, még így is szép.
Jöjj, kérj hát táncra fel,
a szívem szárnyra kel,
táncolnék még és még és még!
Ma éjjel táncolnék,
hiszen e tánc oly szép,
ha ő kér táncra fel.
Felhők közt szállok én,
szivárványt látok én,
s két kézzel érem el.
Ha ez a láz, ez a varázs, fél álom,
mit bánom én, még így is szép.
Jöjj, kérj hát táncra fel,
a szívem szárnyra kel,
táncolnék még és még és még!



A következő hetekben fővárosi intézményekben folytatódik a Dirty Slippers zenekar Suliturné programja, amely mára az egyik legnagyobb kábítószer-ellenes ifjúsági programmá vált Magyarországon.
Lobó-Szalóky Lázár 2011-ben hozta létre a Suliturné programot, amely két részből áll: a zenészek egy fesztiválhangulatú koncertet adnak a diákoknak, majd közéjük ülnek és drogprevenciós előadást tartanak.
"Egyre nagyobb az igény erre a rendhagyó programra az iskolák és a fiatalok részéről is. A visszajelzések egyértelműen pozitívak, jelenleg több mint 200 iskola várakozik arra, hogy hozzájuk is eljussunk a Suliturnéval" - fogalmazott Lobó-Szalóky Lázár.
A zenekar nemrég tért vissza hét állomásos angliai turnéjáról, ahol kiderült: kinti lemezkiadójuk, a Reaction Management szeretné, ha a Suliturné program Magyarország után Angliában is elérhető lenne.
"Azt tapasztaljuk a Suliturné állomásain, hogy évről évre egyre nagyobb a problémát jelentenek a drogok a 14-18 éves korosztály számára. Mi zenészként elkötelezettek vagyunk 14 éve, hogy megmutassuk a fiataloknak:
kizárólag a drogok, az alkohol és az önpusztító életmód nélkül érhetik el a céljaikat, élhetnek sikeres és boldog életet"
- mondta el Lobó-Szalóky Lázár.
A zenész szerint nagyon aktuális ez a téma, hiszen "sajnos trendi lett olyan dalokat írni hazánkban is, amik a kábítószer fogyasztásra buzdítják a fiatalokat. Nincs semmilyen eszköz ezeknek a daloknak a terjedését meggátolni annak ellenére, hogy szerintem még maguk az előadók is tudják, hogy rendkívül káros, amit csinálnak. Ennél sokkal felelősségteljesebben kellene viselkedniük" - jegyezte meg Lobó-Szalóky Lázár.
A Dirty Slippers december 10-én az ORFK rendezvényén, majd december 12-én a BGSZC Pestszentlőrinci Technikumában folytatja a Suliturnét.
Fotó: Dirty Slippers