dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Heincz Gábor Biga: Madame

Heincz Gábor Biga - Madame

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Heincz Gábor Biga
Album: Keressük!
Szövegírók: Heincz Gábor
Zeneszerzők: Szabó Zoltán (Szabó Zé)
Heincz Gábor
Kiadó: Keressük!
Stílus: Pop
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 3, összesen 3742 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Madame

Rég volt már, hogy az éjjel beszippantott
Egy rozzant bár ma nem az én pályám, haver
Csak a James Bond style, ahogy Roger Moore tanított
A hangja fentről így szólt: hey, hey, hey, hey

Kiskomám, az a madame csak önre bámul
Finom lány, amolyan takaros fehérnép
Persze, te voltál, már az illatod elárult
Még egyszer nem nyúlok mellé

Egy percet várj, várj, várj, várj, várj, várj
Te lány, ne nézz így rám, ez a mániád
Miattad non-stop áll a bál
Még mindig fáj, fáj, fáj, fáj, fáj, fáj
Úgy fáj, hogy elmentél, hogy itt hagytál
Nincs visszatánc, ezt elszúrtam, madame
Hogy is mondják, je n'ai pas d'argent, madame

Egy pillantás, és a csapos rám is számol
Mozdulj már, jöhet az újratervezés, na jó
Csak egy koccintás, aztán jobb lesz tőled távol
Többé már be nem dőlök én

Csak egy percet várj, várj, várj, várj, várj, várj
Te lány, ne nézz így rám, ez a mániád
Miattad non-stop áll a bál
Még mindig fáj, fáj, fáj, fáj, fáj, fáj
Úgy fáj, hogy elmentél, hogy itt hagytál
Nincs visszatánc, ezt elszúrtam, madame
Pardon, je n'ai pas d'argent, madame

Én találtam már mást
Aki több mint útitárs
Már nem kell csalódás
Kösz, már nem kell csalódás

Egy percet várj, várj, várj, várj, várj, várj
Te lány, ne nézz így rám, ez a mániád
Miattad non-stop áll a bál
Még mindig fáj, fáj, fáj, fáj, fáj, fáj
Úgy fáj, de nem lesz újabb felvonás
Inkább egy cápatámadás

Ne érj hozzám, jáj, jáj, jáj, jáj, jáj, jáj
Te lány, ne szédíts már, ez a mániád
Miattad non-stop áll a bál
Non-stop áll a bál, fáj, fáj, fáj, fáj, fáj, fáj
Úgy fáj, hogy elmentél, hogy itt hagytál
Nincs visszatánc, ezt elszúrtam, madame
Pardon, je n'ai pas d'argent, madame
Hogy mondjam, no zseton, madame
Ich habe két dollár, madame
Ezt elszúrtam, madame

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Ők a Magyar Mozgókép Fesztivál idei életműdíjasai

Elek Judit filmrendező és forgatókönyvíró, Piros Ildikó színésznő, Gulyás Buda operatőr, Selmeczi György zeneszerző és Deimanik Tamásné Baba fénymegadó kiemelkedő pályáját méltatja idén a Magyar Mozgókép Fesztivál életműdíjjal.


Az ünnepélyes díjátadóra a Magyar Mozgókép Fesztivál keretében, 2024. június 14-én este Balatonfüreden, a Kongresszusi Központban kerül majd sor.  A június 12-15. között Veszprémben, Balatonfüreden és Balatonalmádiban megrendezendő legnagyobb hazai filmes mustrán az életműdíjasokhoz kapcsolódóan többek között olyan filmeket nézhet majd meg a közönség, mint a Kontroll, a Csak szex és más semmi, a Macskajáték és az Angi Vera. A tavalyi nagysikerű Cannes-i vetítés után itt lesz majd először látható a Sziget a szárazföldön című klasszikus frissen restaurált verziója is.

 

Az idén 87. születésnapját ünneplő Elek Judit Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendező és forgatókönyvíró, a Balázs Béla Stúdió alapító tagja, 1956 és 1961 között a Színház- és Filmművészeti Főiskola diákja volt Máriássy Félix osztályában. Az 1967-ben készült stílusteremtő lírai dokumentumfilmje, a Meddig él az ember. 1968-ban készítette el első nagyjátékfilmjét, a dokumentarista és játékfilmes technikákat izgalmas vegyítő Sziget a szárazföldönt Kiss Manyival a főszerepben. Az 1983-as Mária-nap című filmje Szendrey Júlia életének motívumai alapján készült. Mindhárom alkotást bemutatták a Cannes-i Filmfesztiválon. 1989-es Tutajosok című munkája az Európa-szerte nagy figyelmet kapott tiszaeszlári per témáját dolgozza fel.1994-ben saját kisregényét vitte filmre Ébredés címmel, gyerekkori élményeiről. A tavalyi nagysikerű Cannes-i vetítés után itt először láthatja majd a hazai közönség a Sziget a szárazföldön című filmjének frissen restaurált verzióját.


Piros Ildikó Kossuth- és Jászai Mari-díjas magyar színésznő, érdemes művész, a MMA rendes tagja, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja már négyéves korában szerepelt színpadon. 1970-ben végzett a Színház- és Filmművészeti Főiskolán Várkonyi Zoltán osztályában, majd 37 éven át a Madách Színház tagja volt. Kamera elé először 1966-ban állt, azóta több mint 50 filmben és tévéjátékban szerepelt, melyek közül a Nem szoktam hazudni, A veréb is madár, a Hahó Öcsi, a Gyertek el a névnapomra és Az élet muzsikája című filmekre a legbüszkébb.  Legismertebb szerepeinek egyike az 1978-ban bemutatott Abigél című tévésorozat Zsuzsanna nővére. A Magyar Mozgókép Fesztiválon a Macskajáték című filmjét vetítik, mellyel egyben a nemrégiben elhunyt Eötvös Péter Kossuth-díjas zeneszerzőre is emlékezünk.


Gulyás Buda Balázs Béla-díjas magyar operatőr, egyetemi tanár 1949-ben született. 1979-ben végzett a Színház- és Filmművészeti Főiskolán. Olyan legendás sorozatoknak volt az operatőre, mint a Linda, az Angyalbőrben, a Família Kft. és olyan népszerű filmeket fényképezett, mint Bujtor István Hamis a baba (1991) és Három testőr Afrikában című filmje 1996-ban, vagy Goda Krisztina három közönségsikere, a Csak szex és más semmi című 2005-ös vígjáték, a 2006-ban készült Szabadság, szerelem és a 2008-as Kaméleon. A fesztiválon az általa fényképezett Csak szex és más semmi filmet nézhetik meg a filmbarátok.


Selmeczi György a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth- és Erkel-díjas zeneszerző, zongoraművész, karmester, operarendező, érdemes művész 1952-ben született Kolozsváron. Először a bukaresti Zeneművészeti Főiskolán, 1975-től a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán folytatta tanulmányait. 1976-tól 1977-ig Pierre Boulez, majd 1979-ben Daniel Charles irányításával dolgozott Párizsban. Magyarországon kívül Európa számos országában hangversenyezik karmesterként, zongoraművészként és zeneszerzőként. Közel hatvan film zenéjét jegyzi, melyek között olyan ikonikus alkotások is szerepelnek, mint az 1978-ban készült Angi Vera, a Megáll az idő, az Idő van és a Szirmok, virágok, koszorúk a nyolcvanas évekből. Legutóbb a 2022-ben készült Toldi - A mozifilm című animáció zenéjét komponálta. A Magyar Mozgókép Fesztivál az Angi Vera vetítésével tiszteleg előtte.


Deimanik Tamásné Baba Balázs Béla-díjas fénymegadó közel ötvenéves pályafutása alatt olyan filmeken dolgozott, mint a Ripacsok, az Örökség, a Kopaszkutya, a Dögkeselyű, a Könnyű testi sértés, a Szirmok, virágok, koszorúk, az Idő van, a Roncsfilm, a Csinibaba, a Valami Amerika vagy A martfűi rém. A fesztiválon az általa fényelt Kontroll című filmet vetítik.


A Magyar Mozgókép Fesztivál a magyar film ünnepe a csodálatos Veszprém-Balaton régióban, különleges élmény a közönségnek és pezsgő találkozó a magyar filmeseknek. Idén június 12-15. között a legújabb magyar alkotásokkal, izgalmas sztárokkal, felejthetetlen moziélménnyekkel várja a közönséget Veszprémben, Balatonfüreden és Balatonalmádiban a mozikban és szabadtéri vetítéseken a hűs, balatoni estében.


Fotó: MOZ.GO