


| Előadó: | Brains |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Kéri András a.k.a. MC Columbo |
|
Varga Norbert "Jimbo" Lukács Levente |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Legyen ez egy Hollywoodi történet
Amiben bármi megtörténhet
Tudod, olyan szívszaggató
De mindig happy end várható
Csak egy Hollywoodi történet
Amiben bármi megtörténhet
Amiben örökké ég a vágy
És mindig gyűrött az ágy
Visszahúztál az életembe
Egy érintéssel, hirtelen
Zuhantam mélyen a szemedbe
Beindult tőled mindenem
Ha a storymat pörgetem
Minden csak rólunk szól
Így könnyebb a gyötrelem
Gyere, ránts ki a másnapból
Legyen egy képünk fent a hálónk falán
Amin éppen rád markolnék lazán
Filmeidet is nézném talán
Csak fordulj úgy, hogy láss
Van az a kép ott fent a hálónk falán
Amin éppen rád markoltam lazán
Amíg nézem, te csússz hozzám
És jöhet a tűzoltás
Legyen ez egy Hollywoodi történet
Amiben bármi megtörténhet
Tudod, olyan szívszaggató
De mindig happy end várható
Csak egy Hollywoodi történet
Amiben bármi megtörténhet
Amiben örökké ég a vágy
És mindig gyűrött az ágy
Lassítva élünk meg mindent
A hajnal ultra nagy felbontás
A csapó csattant, érzem itt bent
Miénk a legdögebb montázs
Pár csavar, egy fordulat
Néma mód, rejtett szám
Egy hirtelen mozdulat
És újra úgy nézel rám
Legyen egy képünk fent a hálónk falán
Amin éppen rád markolnék lazán
Filmeidet is nézném talán
Csak fordulj úgy, hogy láss
Van az a kép ott fent a hálónk falán
Amin éppen rád markoltam lazán
Amíg nézem, te csússz hozzám
És jöhet a tűzoltás
Legyen ez egy Hollywoodi történet
Amiben bármi megtörténhet
Tudod, olyan szívszaggató
De mindig happy end várható
Csak egy Hollywoodi történet
Amiben bármi megtörténhet
Amiben örökké ég a vágy
És mindig gyűrött az ágy


Erőteljesen rúgja rá az ajtót a 2026-os évre a Down For Whatever. Megérkezett legújabb daluk, a „Menekülj tőlem!”, amely ezúttal is hozza a zenekartól megszokott intenzív megszólalást.
A sötétebb hangulatú szerzemény tökéletesen vetíti előre azt az irányt, amely a banda hamarosan érkező új nagylemezén teljesedik majd ki.
Itt a Menekülj tőlem!
A leginkább modern rock jegyekkel építkező zenekar számára a tavalyi esztendő kiemelkedő volt, hiszen két jubileumi koncerttel ünnepelték meg a tizedik születésnapjukat (Barba Negra, Dürer Kert), valamint részt vettek az első teljes egészében önálló turnéjukon is.
A most megjelenő „Menekülj tőlem!” nyers őszinteséggel fogalmaz meg belső konfliktusokat - mindezt feszes hangszereléssel és karakteres énektémával.
„A Menekülj tőlem egy bensőséges folyamat eredménye, a személyes démonokról, a szorongásról és az ismétlődő belső hullámvölgyekről szól. A dal középpontjában a lelkiismeret-furdalás áll.
Az a fajta belső elakadás, amikor az ember tudja, hogy nem képes azt nyújtani, amire egy számára fontos személynek szüksége lenne.
A szám a visszatérő, mély felismerések és a saját korlátaink tudata köré szerveződik. A városi képek, a lepusztult utcák, a lámpák és a hajnalok a mentális labirintusaink jelképei. Ezek a szimbolikus elemek az elveszettséget, az elakadás érzését és a kiút hiányát jelenítik meg a dalban. A lámpaoltás például azt a pillanatot jelképezi, amikor már nincs mibe kapaszkodnunk...” - kezdte Diószegi Kiki, a zenekar frontembere.
„Az alkotási folyamat ezúttal eltért a korábbi munkáinktól. A Menekülj tőlem eredetileg egy saját magamnak készült, írt dal volt, amelyet hosszú ideig nem akartam publikálni. Végül a zenekarral együtt dolgoztuk át, megtartva a dallam, a szöveg és az eredeti harmóniák őszinteségét, majd felöltöztettük abba a formába, amelyben most megjelenik.” - tette hozzá.
Zenekari hagyomány, hogy a videóklipeket is ők maguk készítik, Császár Róbert és Zsoldos Dávid irányításával.
„Miután a dal elérte a végleges formáját, Dáviddal együtt elkezdtük kidolgozni, hogyan tudnánk vizuálisan is reflektálni erre a hangulatra. Tudatosan hidegebb színekkel dolgoztunk ebben az image klipben, ugyanakkor a dal erős kettőssége miatt szerettünk volna egy ellenpontot is megjeleníteni benne - így került képbe a vörös tónus.” - kezdte Császár Róbert.
„Az esős, elmosódott képi világot nem utólagos, speciális effektekkel készítettük el, hanem egy 1×1 méteres plexilapot rögzítettünk a kamera elé, amit a felvételek közben permeteztünk vízzel.” - zárta végül a kulisszákat illetően.
2026 sem csak stúdiómunkáról szól majd
A formáció hamarosan miniturnéra indul, amelynek állomásai Debrecen, Tatabánya, Gödöllő és Kaposvár lesznek. Tavasz végén pedig egy újabb friss dal megjelenése várható, tovább építve a közelgő, tíz tételes lemez világát. A Down For Whatever tehát nagy lendülettel, határozott tervekkel vág neki az új évnek - a „Menekülj tőlem!” pedig világos üzenet: a produkció nem lassít, sőt, minden eddiginél tudatosabban halad tovább saját útján.
Fotók: Down For Whatever