Előadó: | Soulwave |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Mesélhetnek arról, hogy mi van velem
Hogy sokszor fáradt vagyok, és folyton fáj a fejem
Hogy túl kevésnek érzem mások mellett már önmagam
Pedig körülöttem, lassan már mindenki ugyanolyan
Elmesélhetném azt is, hogy milyen érzés
Ha jön a kérdés, hogy miért vagyok ugyanabban
Amiben tegnap
Aki meg nem érdemli meg, az mindent megkap
De én tudod inkább nem beszélek róla
Ez jobb ha csak az én szívemet nyomja
Így is tele vagyok régi sebhelyekkel
De továbblépek és talán majd egyszer
Minden ugyanúgy lesz mint
Amikor még régen kint
Játszottunk, és nem számított
Hogy ami nem öl meg az fájni fog
Elmesélhetném, hogy mennyit erőlködtem
Hogy ne csak a rossz oldalam lássam a tükörben
Mikor csak azt kaptam, hogy én miben hibáztam
Ha szembejöttek velem, én inkább félreálltam
Senki nem értette meg, hogy mire vágytam
Amikor fáztam, mikor a takaró alól lógott ki a lábam
Ha nem érdemlem meg, akkor én miért ezt kaptam
De én tudod inkább nem beszélek róla
Ez jobb ha mások szívét már nem nyomja
Így is tele vagyok régi sebhelyekkel
De továbblépek és talán majd egyszer
Minden ugyanúgy lesz mint
Amikor még régen kint
Játszottunk, és nem számított
Hogy ami nem öl meg az fájni fog
Lehet azt hiszed, hogy mindent tudsz már rólam
Pedig a rímek mögött általában gond van
Minden szóval tőrt forgattam önmagamban
Amíg a bánatomból felépült egy dallam
Most már tudod ezért nem beszélek róla
Ez jobb ha csak az én szívemet nyomja
Így is tele vagyok régi sebhelyekkel
De a továbbléptem
Minden ugyanúgy lesz mint
Amikor még régen kint
Játszottunk, és nem számított
Hogy ami nem öl meg az fájni fog
A magyar zeneművészet tíz kiemelkedő, harminc év alatti képviselője vehette át a Junior Prima díjat magyar zeneművészet kategóriában.
Az idei díjazottak
Abouzahra Amira hegedűművész, Dolfin Benjámin fagottművész, Fenyvesi Gabriella Rea operaénekes, Friderikusz Péter gordonkaművész, Horváth Áron cimbalomművész, Horváth Szabolcs Péter jazz-zongoraművész, Kéri Sámuel jazz-basszusgitárművész, Palásti Máté gitárművész, Puporka Jenő nagybőgőművész és Szaniszló Attila zongoraművész.
Az MVM 2023-ban a Junior Prima díj magyar zeneművészet kategóriáját további zenei ágakra terjesztette ki, hogy a klasszikus zene mellett a könnyűzenei műfajok kiválóságait is elismerhesse. Az elismeréseket csütörtökön adták át a Budapest Music Centerben.
Azz MVM Csoport több évtizede kiemelt szerepet vállal a magyar zeneművészet támogatásában: a vállalatcsoport által életre hívott MVM Classic&Club koncertsorozat, valamint az idén tizedik alkalommal megrendezett MVM Zenergia jótékonysági gálakoncert is ennek szellemében valósul meg. A törekvés része a Junior Prima díj támogatása is, amelynek az MVM társalapítója.
A Junior Prima díj zsűrije idén is a zeneművészet meghatározó szereplőiből, a Prima Primissima Alapítvány és az MVM képviselőiből állt.
A zsűri tagjai voltak
Balázs János Liszt- és Kossuth-díjas zongoraművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem docense, az MMA rendes tagja; Balogh Gabriella, a Prima Primissima Alapítvány kuratóriumi tagja; Bozóky Anita, a díj társalapítója, az MVM Zrt. kommunikációs igazgatója; Kapusi Kálmán tanszékvezető egyetemi docens, nagybőgőművész, a Debreceni Egyetem Könnyűzenei Intézet igazgatója; Keller András Kossuth-, Liszt-, Prima Primissima- és Bartók–Pásztory-díjas hegedűművész, karmester, érdemes művész, a Keller Quartet alapítója, a Concerto Budapest zeneigazgatója, az MMA levelező tagja, valamint Rúzsa Magdolna Prima Primissima-, Máté Péter-, Artisjus- és háromszoros Fonogram-díjas és négyszeres Petőfi Zenei Díjas énekesnő, dalszerző.
A rangos elismerés pénzjutalommal is jár, amelyet tavaly 2 millió forintról 3 millió forintra emeltek, még jelentősebb támogatást biztosítva a fiatal művészek karrierjéhez és további sikereihez.
Fotók: Junior Príma Díj Facebook x MVM Csoport Facebook