dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
A kulcs (musical): Egyedül szép

A kulcs (musical) - Egyedül szép

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: A kulcs (musical)
Album: Keressük!
Szövegírók: Zónai Tibor
Zeneszerzők: Zónai Tibor
Kiadó: Keressük!
Stílus: Musical
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 1568 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Egyedül szép

(Bradley):
Tudom, felkavar, még nagyon új neked,
Hogy vannak mások is, s léteznek új helyek.
Rólam se hitted azt, hogy valaki több lehet,
Hogyha csendben él végig egy életet.

Menekülsz még, kikerülsz még,
De valahol, tudom jól, már ébredsz legbelül.

S látni fogsz pontosan egy olyan világot,
Hol minden jó összefut, s mindenből már jut,
Hol nem rohan az idő...
Erről álmodtál te rég.

(Rosalina):
Vajon hogy lehetne mindig meglátni, ki a jó?
Aki többet ér minálunk,
ha soha nem dicséri szó?
Nekünk mindig más tetszik szépnek:
aki bátor és erős,
Hogyha elfáradt, már nem kell,
aki gyenge és idős.

Egyedül szép, egyedül még,

(Tim):
Egyszer talán majd minden összeáll

(Rosalina):
De valahol, érzem, már ébredek legbelül.

(Tim):
Ott, hol a végtelen határán minden más

Rosalina, Bradley:
És álmodunk pontosan egy olyan világot,

(Tim):
A fényen túl vár új világ

(Rosalina, Bradley):
Hol minden jó összefut, s mindenből már jut,

(Tim):
Hol minden más, minden csodás

(Rosalina, Bradley):
Hol nem rohan az idő,

(Tim):
Várnak ott majd, s új élet hajt

(Mindhárman):
Hisz erre vágyunk itt mind rég.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat

Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót

Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.



 


Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét


A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.

 

Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.


388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal


A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.


A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy

 

- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.

 

Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben  Kertész Imre vehetett át korábban.





Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat

Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten

Fotó: MTI/Marjai János

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás