dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Éljen az élet! (musical): Örmény esküvő

Éljen az élet! (musical) - Örmény esküvő

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Éljen az élet! (musical)
Album: Keressük!
Szövegírók: Szomor György
Zeneszerzők: Charles Aznavour
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 1729 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Örmény esküvő

Búcsúzik most tőled, búcsúzik most sok jó barát
Helyettünk is markold szorosan az arád farát
Gondolunk majd rád sok átmulatott éjszakán
Mindenki számládra zabál

Neked más dolgod lesz
Szeress és fess!

Áthágunk majd minden, áthágunk majd minden szabályt
Meghágunk majd minden forróvérű cicababát
De gondolunk mi majd száz édes éjszakán te rád
Mert ilyen egy barát

Neked más dolgod lesz
Szeress és fess!

Elfogy a bor is nélküled
Majd többet iszunk nagy áldozat
Pár lány Párizsban szűz marad
De csak tőled mi álljuk a sarat

Nagy barmok

A szerelem az szép a szerelem az jó
Más mi kell
Balekot ha fogsz, jó balekot ha fogsz
Fél siker
Gyereket ha szülsz nem kérdi, hogy kié
Hiszen elhiszi az övé

Akárhogy lesz
Szeress és fess!

Búcsúzik most tőled, búcsúzik most sok jó barát
Imádkozunk érted ki követi a szíve szavát
Egy másik létbe érsz
Ha éppen frigyre lépsz
Vigyázz, mert közel a halál!
Ha arád egy sárkány lesz
Ha unalmas lesz a szex
Egy napig ne lélegezz
És jobb lesz!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Il Divo vagy Il Volo: Miben különbözik a két hasonló csapat?

Az idei év legizgalmasabb zenei eseményeiként két férfi operapop csapat, az Il Divo és az Il Volo is fellép Budapesten


Az Il Volo november 14-én az MVM Dome-ban, az Il Divo pár hónappal hamarabb, június 25-én szintén ugyanott. A két együttes annyira hasonlít egymásra, hogy könnyű összetéveszteni őket. Ugyanazt a zenei műfajt képviselik, hasonló nevük van, lenyűgöző férfi harmóniákat és nemzetközi stílust mutatnak be. Azonban jelentős különbségek is vannak köztük.



Az Il Divo a popera műfajban a klasszikus operai drámaiságot és érzelmi mélységet hangsúlyozza

Fotó: Il Divo

 

Tobzódhatnak idén a popera rajongók, hisz két nagy kedvenc, a műfaj két legnagyobb képviselője is fellép Budapesten


Köztük sok a hasonlóság, így a forma, a műfaj, mi több, mindketten szerepeltek az "American Idol" műsorban, és jó kapcsolatot ápolnak Barbra Streisanddal is.

 

Bár minkét csapat neve hasonlóan cseng, jelentésükben nagyban különböznek. Míg az Il Divo név jelentése "isteni előadó" vagy "a díva férfi megfelelője", addig olaszul az "Il Volo" jelentése "a repülés". A két név utalhat arra, hogy az Il Divo hangjai érettebbek, az Il Volo inkább fiatalos lendületet és frissességet hoz a műfajba. Különbség a két együttes közt az énekesek nemzetiségében is van. 


Az Il Volo tagjai mind olasz fiatalok: Gianluca Ginoble (bariton), Piero Barone és Ignazio Boschetto (tenorok), akik a popera műfajának egyik legkiemelkedőbb képviselői, és a Három Tenor örökségét viszik tovább. 



Az Il Volo fiatalos lendületet és frissességet hoz a műfajba

Fotó: Il Volo


Az Il Divo egy Egyesült Királyságból származó énekegyüttes, azonban különböző nemzetiségű tagokból áll: egy svájci, egy francia és két Egyesült Államokból származó énekes alkotja a formációt, egyikük Steven LaBrie, aki a korábbi oszlopos tag, Carlos Marín tragikus halálát követően vált a csapat népszerű baritonjává.

 

Stílusukban az Il Volo inkább a klasszikus operai hagyományokat modern popos köntösbe bújtatja, fiatalos lendülettel és könnyed crossover stílussal. 


Az Il Volo muzsikáját itt tudod meghallgatni.


Ők a klasszikus és a pop zene finom, ízléses keverékét adják, a crossover műfaj egyik legkiemelkedőbb képviselőjeként. Míg az Il Divo a popera műfajban a klasszikus operai drámaiságot és érzelmi mélységet hangsúlyozza, érettebb vokális előadásmóddal. 


Az Il Divo hangzása tehát inkább a nagyszabású, érzelmes operai előadásmódot ötvözi a popzene elemeivel, így a klasszikus zene és a pop közötti határokat egyensúlyozza.

 

Hallgass bele az Il Divo zenéjébe itt.


Ha ezek után is még akadnak kérdések, a legjobb, ha mindkét koncertet megtekintjük idén Budapesten, mert az megkérdőjelezhetetlen, hogy az Il Divo és az Il Volo népszerűsége is az egekben szárnyal, és felejthetetlen élményt nyújtanak mindketten. Június 25-én az Il Divo, november 14-én pedig az Il Volo, mindketten az MVM Dome-ban.


Fotók: koncertpromo.hu

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás