Előadó: | Belvárosi Betyárok |
---|---|
Album: | Fejforgató |
Megjelenés: | 2016 |
Hossz: | 3:03 |
Szövegírók: |
Váray László |
Váray László |
|
Kiadó: | Gryllus Kiadó |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Jönnek, mennek az évszakok
Szöveg, zene: Váray László
Láttam, itt jön Ősz Anyó
Sárga levéltakaró
Volt neki a kabátja
Jött vele két barátja
Háta mögött volt a Nyár
Aki mindig napra vár
És előtte állt a Tél
Aki pont a naptól fél
Hej-hó, jaj, de jó
Ősz után jön majd a hó
Jönnek-mennek az évszakok
Hej-hó, nem is kár
Van még Tavasz, nemcsak Nyár
Körbe-körbe mennek az évszakok
Fura ez a társaság
Mégis jó a hangulat
Egymás nélkül nem lennének
Nem hallanánk hangjukat
Mégis az a legfurább
Hogy Ősz Anyó, a nagy ravasz
Akárhonnan nézzük, néha
épp olyan, mint a Tavasz!
Szeptember 30-án ismét a fiataloké lesz a Müpa
Az egyetemi napon a hallgatók bejárhatják az épület rejtett zugait a magyar könnyűzenei élet kiválóságai és a Müpa szakemberei által vezetett ingyenes backstage-túrákon, továbbá minikoncerteken vehetnek részt, és közelebbről is megismerhetik, hogyan működik a kulturális intézmény.
A backstage-túrák egy részén a résztvevőket ismert művészek - Beck Zoltán és Grecsó Krisztián, Co Lee, Fekete Giorgio és Mehringer Marcell - kalauzolják, akik személyes történeteiket és friss müpás élményeiket is megosztják a hallgatókkal.
A túravezető művészek nemcsak mesélnek, hanem hangszerüket is megszólaltatják
Ezáltal a diákok a történetek mellett olyan exkluzív eseményeken is részt vehetnek, mint a Mehringer akusztik, a beck@grecsó, a Co Lee x DOÓR akusztik, valamint a Carson Coma frontembere, Fekete Giorgio minikoncertje.
Mehringer akusztik is lesz
Fotó: Mehringer
A résztvevők bepillanthatnak a kulisszák mögé
A Müpa munkatársai által vezetett tematikus backstage-túrákon oda is betekintést kapnak a hallgatók, ahová a nagyközönség csak ritkán juthat be. A séták során fény derül többek között arra, hogyan népszerűsítik a Müpa évi több mint 1500 programját, szó lesz a különleges színpadtechnikai megoldásokról, kiderül, hogy hány kolléga dolgozik egy előadáson, és hogyan zajlik egy élő koncertközvetítés a Müpa videó- és hangstúdióiban. A résztvevők mindemellett megnézhetik, hogyan próbál például a Fitos Dezső Társulat vagy az Anima Musicae vonósnégyes.
Láthatják a látogatók, hogy hogyan próbál az Anima Musicae vonósnégyes
Fotó: Anima Musicae hivatalos
A leendő közgazdászok és jogászok éppúgy megtalálhatják a kedvükre valót, mint azok, akiket a szcenika, a hangstúdiók világa, vagy éppen a marketing vonz, de azok számára is bőven akadnak inspiráló pillanatok, akik még nem döntöttek a jövőjükről.
Részletek a belépés kapcsán
Az esemény ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, a backstage-sétákra pedig a helyszínen lesz lehetőség jelentkezni. A gördülékeny belépéshez érvényes felsőoktatási diákigazolvány szükséges, és a hallgatókat kísérő oktatók számára szintén nyitottak a programok.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik