dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Chain Bridge Pop: Engedd szabadon

Chain Bridge Pop - Engedd szabadon

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Chain Bridge Pop
Album: Keressük!
Szövegírók: Hajdu Erik
Zeneszerzők: Hajdu Erik
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 4696 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Engedd szabadon

Engedd szabadon,
ha úgy érzed fáj,
szorítsd jól magadhoz,
úgy öleld át,
búcsúzz el tőle
ha az idő lejárt,
becsüld meg jobban, mint
mindenki más.

Eljátszom azt amit,
El kell most játszak neked.
Legbelül a felnőtt, a legvénebb is
gyerek.

Hogy a sötétben bujkáló
rémálom is kacag,
ha egy halványan pislogó
fény felé szalad.

Ha nem úgy jön össze
és nincsen ki megvigasztal.
Ha összejön, de mégis
a lelkiismeret marasztal.

Ne gondold túl
az egyszerű kérdésre a választ,
aki tanul belőle
az 100 -szor is hibázhat.


Engedd szabadon,
ha úgy érzed fáj,
szorítsd jól magadhoz,
úgy öleld át,
búcsúzz el tőle
ha az idő lejárt,
becsüld meg jobban, mint
mindenki más.


Eljátszom azt, amit
el kell most játszak neked,
Hogy nem mindig villámot szórnak
a fellegek

Hogy a tavasz meg a nyár
„megőszűlvén” vár telet,
apró lépteik árnyékként,
a kertek alatt lézengenek.

Engedd szabadon ,
ha úgy érzed fáj,
szorítsd jól magadhoz,
úgy öleld át,
búcsúzz el tőle ,
ha az idő lejárt,
becsüld meg jobban, mint
mindenki más.

Engedd szabadon!
Engedd szabadon!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat

Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót

Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.



 


Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét


A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.

 

Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.


388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal


A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.


A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy

 

- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.

 

Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben  Kertész Imre vehetett át korábban.





Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat

Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten

Fotó: MTI/Marjai János

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás