


| Előadó: | A kulcs (musical) |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Zónai Tibor |
|
Zónai Tibor |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Musical |
| Címkék: | Keressük! |

(Mrs. Hemmings):
Mi a legszebb itt a földön?
Erre mit is mondhatnék?
(Vendégek):
Csak úgy fejtsd ki, hogy meg is értsük még!
(Mrs. Hemmings):
Enni bőven, inni bőven,
legyen színültig minden fazék!
Báránysültet - jól kihűltet,
biztos eszünk is egyet ma még.
Néhány korsó, nehéz hordó
csapra kerül, mert ez nekünk jár!
Most nem fontos, mi lesz holnap,
(Mrs. Hemmings éa a vendégek):
hisz ránk pár vidám óra még vár!
Élni, élni, gondtalan élni!
Éjjel minden csak miránk vár!
Kérni, kérni!
Aki iszik, csak az érti!
S még a dal is hangosan száll!
(Mrs. Hemmings):
Legjobb helyen: hasunkban legyen
minden jó, ami megsült ma már,
aztán jöhet temérdek köret,
(Mrs. Hemmings éa a vendégek):
mi hordónyi jó borból áll!
(Vendégek):
Szólhatsz nekünk, mégse megyünk,
hogyha éjfél el is múlt már.
Van még borunk, táncba fogunk,
még ha otthon az asszony is vár!
(Mrs. Hemmings éa a vendégek):
Élni, élni, könnyedén élni!
Éjjel minden csak miránk vár!
Kérni, kérni, inni még kérni!
És a dal is hangosan száll!
Élni, élni, könnyedén élni!
Éjjel minden csak miránk vár!
Kérni, kérni, inni még kérni!
És a dal is hangosan száll!
Bírni, bírni, a jó italt bírni!
Nem baj, hogyha fejbe is száll!
Kérni, kérni, míg lehet kérni!
Minden korsó nézd, üres már!



Beton.Hofi négy, Pogány Induló három kategóriában győzött az idei Magyar Klipszemlén, amelynek díjátadóját csütörtökön tartották az Akvárium Klubban.
Az immár kilencedik alkalommal megszervezett eseményen a hazai videoklipeket, valamint a könnyűzenei és filmes szakmát ünnepelték.
Az idei fődíjat, azaz a legjobb klip kategóriáját megosztva nyerte meg Pogány Induló Egy/Kettő (rendező: Büki Balázs), illetve Co Lee A Dzsungel könyve (Székely Róbert) című dalára készült kisfilm. Beton.Hofi Be vagyok zárva című klipje a legjobb rendezés kategóriában győzött, ezt a kisfilmet Kelemen Barni rendezte.
Beton.Hofi Anubii$-szal közös dala, a Pont jó elhozta a legjobb AI video díját, Beton.Hofi Angyalok című dalára készült klip a legjobb styling/jelmez, a Pokol a legjobb mobilklip díjat kapta meg.
Pogány Induló Egy/Kettő-jét a fődíj mellett a legjobb operatőri munka elismerést is megkapta, a közönségdíj a Máklikőré lett a Hűtlen tangó című alkotásért.
Az ismert nevek mellett egyforma eséllyel indulnak a feltörekvő és alternatív előadók videói is
A legjobb mood díját Csalogány nyerte a Virágot Kamillnak klipjéért, a legjobb dance kategóriában Lenkke_ (Teló) és Raklap (Esőerdős élmények a kádban) közösen győzött, a legjobb ötletért a Röppenjünk című dal (Szlimmy, Doór feat. Co Lee) klipjét, a legjobb performanszért a Jazzbois-t (LAM Tones), a legjobb VFX-ért a Platon Karataevet (Három idő) díjazták.
A Magyar Klipszemlét, az ország videoklip fesztiválját először 2015-ben rendezték meg
Azóta több mint 6600 nevezett klipből csaknem 250 alkotást ismert el az évente változó összetételű szakmai zsűri. Idén minden eddiginél több, 150 klip került a versenyprogramba, 26 kategóriában összesen 54 nyertest hirdettek.
Kiemelt kép: Pogány Induló hivatalos