


| Előadó: | TREND PATENT |
|---|---|
| Album: | A holnap hőse |
| Megjelenés: | 2019 |
| Hossz: | 03:31 |
| Szövegírók: |
Hegedűs Géza |
|
Hegedűs Géza Spisák Péter |
|
| Kiadó: | Szerzői kiadás |
| Stílus: | Pop |
| Címkék: | Keressük! |

Megdobban a szív, ha fellobban a láng vagy magával sodor a vágy.
Úgy hiszem, mióta megismertelek, nincsenek már véletlenek.
Szavak nélkül is értelek, veled sóhajtom képzeleted.
Neked táncol a nyári szél, én meg csak hallgatom, hogy jót ígér.
Ez nekünk jár, ezernyi csoda vár rád és rám.
Te vagy az életem,
Szerelmünk négyzeten.
Vágyainknak gyújtópontja
Testünk-lelkünk körbefonja.
Nyújtom a két kezem,
Engedd, hogy érezzem
S minden percét együtt éljük át.
Túl kevés a szó, mit mondanék neked, milyen jó, hogy melletted ébredek.
Mint akinek forrásvíz ad pezsdítő életet, újabb reményeket.
Nem látom át, ha pofonegyszerű, ha meg zűrös, nem mindig ésszerű.
Törékeny álmainkon merészen lépdelünk, ez a mi végzetünk.
Te vagy akit a sors nekem szánt, én meg neked a srác, kire vársz.
zeneszoveg.hu oldalrol loptuk
Te vagy az életem,
Szerelmünk négyzeten.
Vágyainknak gyújtópontja
Testünk-lelkünk körbefonja.
Nyújtom a két kezem,
Engedd, hogy érezzem
S minden percét együtt éljük át.
Te vagy az életem,
Szerelmünk négyzeten.
Vágyainknak gyújtópontja
Testünk-lelkünk körbefonja.
Nyújtom a két kezem,
Engedd, hogy érezzem
S minden percét együtt éljük át.
Minden percét együtt éljük át.



Január 25-én, Bereményi Géza 80. születésnapja alkalmából jelenik meg a Spotify-on Járai Márk első szólóalbuma, az Összevissza tánc a világ.
Járai zenéi és Bereményi szövegei – akár a Cseh-Bereményi dalok – javarészt egy konyhaasztalon íródtak eggyé, és a 2019-ben indult közös alkotói folyamat most érett meg a megjelenésre. A streaming közzététel után pedig hamarosan vinylen is hallhatóak lesznek a Járai-Bereményi szerzemények, a Berg Records gondozásában.
„Cseh Tamás-estre készültem a Hadikba. Rengeteget készültem a koncertre. Elmentem az Iskola utcába, ahol Cseh Tamás és Bereményi Géza lakott, álldogáltam a kapualjban, beültem a törzshelyükre, az Isolabellába, és közben hallgattam a dalokat. Teljesen átszellemültem, két hónapig Cseh-Bereményi-ködben éltem, még beszédtechnikát is tanultam, hogy az átkötő prózai részek jobban menjenek” – mesélte Járai Márk.
„Bereményi Géza jön, meglepetésvendégnek. Akkor nagyon betojtam.” - emlékezett vissza Járai Márk a koncert napjának reggelére, amikor a szervező, Juhász Anna felhívta őt.
Járai akkor már hosszú ideje szerette volna, ha Bereményi neki adja, akár a legrosszabb szövegét, ami a fiókban porosodik.
„Géza nagyon kedves volt, értőn figyelt a koncert alatt, és amikor vége lett, arcon csókolt, hátba veregetett, és mondta, másnap menjek fel hozzá.” A fiókból ugyan nem került elő semmi, azonban a konyhaasztalon elkészültek az első dalszövegek.
„Hasonló metódussal születtek a mi dalaink, mint a Cseh-Bereményi dalok. Többnyire a konyhában, de volt, hogy leugrottam hozzá a Balatonra és gyorsan megírtunk egy számot. Lehet tanulni a szövegírást, de úgy, ahogy Géza műveli, nem. Zsigerből kell, hogy jöjjön.” – mesélte Járai.
A közös munkából végül húsz dal született, melyből tíz került fel a most megjelenő hanganyagra.
„A legelső napon rögtön három dalt is írtunk, mindhárom ott van a lemezen. Született egy „Budapest” dal is, ami azért fontos számomra, mert Géza eddig négy dal írt ezzel a címmel, abból hármat Cseh Tamásnak. A negyediket én kaptam” – mondta Járai, aki elmondta, hogy az összes dal Gézáról szól. „Én csak egy „szócső” vagyok és szívesen magamra vállalom ezt megtisztelő terhet.
„Amikor Járai Márknak dalokat írtam, egyáltalán nem gondoltam Cseh Tamásra. Eszembe sem jutott összehasonlítgatni őket. A szövegeket Márk dallamai inspirálták. Egy másik ember, egy másik korszakban. Szóval, ez nem egy Cseh Tamás emléklemez. És miért "Összevissza tánc a világ"? Elég elolvasni a mostani híreket, a jelenlegi évtizedet így lehet jellemezni." -
fogalmazott Bereményi Géza.
A hanganyag a Berg Records gondozásában jelenik meg, producer Felcser Máté.
A hamarosan megjelenő vinyl, melynek érdekessége, hogy néhány dalszöveg eredeti kéziratának másolatát is tartalmazza, már előrendelhető az alábbi linken.
Fotók: Járai-Bereményi hivatalos