Előadó: | Kishonti Ildikó |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Romhányi József |
Behár György |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | feldolgozás [+] |
De messze tűnt az a nyár,
az első szerelmes, boldog nyarunk.
Elszállt, de kár.
Ti, séták lenn a hársak alatt,
hol andalogni szép.
Ti, halkan súgott, édes szavak,
hogy visszavárlak még.
Néha az kell, hogy dédelgess,
fülembe dúdolgass, légy kicsit kedves,
épp úgy, ahogy rég.
Néha, legalább kérdeznéd,
vagy talán éreznéd,
az ajkam mért ég,
épp úgy, ahogy rég.
Ne légy a szívvel könnyelmű,
még ha százszor is tiéd, ez nem jó.
Aki szeret, az könnyen hű,
mégis kell ez a gyengéd szó.
Néha úgy kell, hogy dédelgess,
fülembe dúdolgass, légy kicsit kedves,
épp úgy, ahogy rég.
Az évek szállnak tovább,
s te híven megosztod szíved velem,
nem érhet vád.
És járunk még a hársak alatt,
A könnyem is oly gyorsan apad
a szíved melegén.
Néha úgy kell, hogy dédelgess,
fülembe dúdolgass, légy kicsit kedves,
épp úgy, ahogy rég.
Néha, legalább kérdeznéd,
vagy talán éreznéd,
az ajkam mért ég,
épp úgy, ahogy rég.
Ne légy a szívvel könnyelmű,
még ha százszor is tiéd, ez nem jó.
Aki szeret, az könnyen hű,
mégis kell ez a gyengéd szó.
Néha úgy kell, hogy dédelgess,
fülembe dúdolgass, légy kicsit kedves,
épp úgy, ahogy rég.
Mozart Planet címmel 50 kistelepülésen ad koncertet a Concerto Budapest idén év végéig
A koncerteken Wolfgang Amadeus Mozart művei mellett Haydn, Mendelssohn, Bach, Beethoven, Schubert, Vivaldi, Bartók és Kodály kamaraegyüttesekre komponált alkotásai szólalnak meg a Petőfi Kulturális Program keretében.
A koncertek helyszínei
A koncerteknek Kondoros, Ják, Konyár, Bicske, Karcag, Mélykút, Balassagyarmat, Udvari, Sitke, Törökszentmiklós, Kápolnásnyék, Nagyberény, Letenye, Villány, Apc, Pusztaszer, Kisléta, Epöl, Apostag, Tiszadorogma, Orgovány, Bag, Erdőtarcsa, Csokonyavisonta, Létavértes, Jászdózsa, Halimba, Zirc, Elek, Zákányfalu, Dunaalmás, Buzsák, Szabolcs, Szamosszeg, Kismaros, Ugod, Nova, Rátka, Újkígyós, Makó, Verpelét, Vonyarcvashegy, Mozsgó, Iregszemcse, Cegléd, Fertőszentmiklós, Bánréve, Dunavarsány, Zsámbék és Magyaregregy ad otthont.
A koncertsorozat célja
A magyar zenei örökséget és az egyetemes kultúra értékeit olyan helyszínekre eljuttatni, ahol az élő klasszikus zenei előadás ritka kincsnek számít.
- Az egyik legfontosabb misszióm a Concerto Budapest Mozart Planet sorozata, amelyben országszerte kamarakoncerteket adunk. A Petőfi Kulturális Program szervezésében idén ötven vidéki településre viszünk Mozart Planet programot oda, ahol ritkán van lehetőség élő klasszikus zenét hallani.
Hisszük, hogy a zene képes közösségeket formálni, identitást erősíteni és közös élményeken keresztül gazdagítani a mindennapokat.
A koncertekre a Liszt Intézetek meghívására nyolc ország fővárosában is sor kerül - fogalmazott Keller András, a Concerto Budapest főzeneigazgatója.
- Mozart zenéje mindenkit megérint, életörömöt sugároz és boldogságot ad, a "Mozart-bolygón" ebből a tiszta zenéből fakad az élet, és ha ezt akár csak egy órára is átélhetik az emberek, máris kicsit jobb hellyé válhat számukra a világ - tette hozzá a