Előadó: | P's |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
(Kripton)
A pénz forgat mindent körülöttünk, kapaszkodj erősen
Ha ledolgoztad életed, majd jól mutatsz egy keretben a falon
Eyyo, a pénz az hatalom, ha nincs hiány átviszem
Ha meg van, akkor nem uralom
Csillogó órák, márkás ruhák, remények és rémek
A lustaság, a büszkeség csak káros szenvedélyek
Testvérek, akik felett uralkodnak vegyszerek
Annyira eltorzultak, hogy már arcukra sem ismerek
A trockó forgat mindent körülöttünk, kapaszkodj erősen
Több év rákattanás után végre lejöttem
Kapaszkodj erősen, még magával nem ránt a forgószél
Ne csak bólintsál rá, figyeld az anyád mit beszél
Mi a fontos és mi nem, ki a barát és ki nem
Egyenes utat jártál, most meg eltérnél egy ösvényen
Kint a főtéren (?)-t osztogat a Jehova
A füstös, poros, hamvas járdák nem vezetnek sehova
A lelked ordít, a szád meg tátog
Társad a magány, mert már nincsenek barátok
Kapaszkodj erősen, kapaszkodj még van mibe
Kapaszkodj, még kapaszkodhatsz, kapaszkodj még van akibe
Ne engedd el, harcolj foggal-körömmel
Az időd nem jött el, tekerd a hangerőt fel
Önmagunkba zárkózva nem engedhetünk senkit közel
Van lelkünk, szívünk, mégis gyűlöletben nőttünk fel
Megvan az ára mindennek, kár, hogy nincsen értéke
Senki sem ér semmit, mint a fogadalmunk új évben
Elhagyott már mindenki, de elhagynál mindenkit
Elmenekülnél innen, mert abszolút minden eltaszít
Kísért a múlt, de beteg itt a jelen
De több, mint valószínű, hogy a jövőben is beteg leszem
(3,14)
Odabaszunk a fejnek, mint szajha a stukker végének
Mindig itt lesznek a boombap élmények
Kész tények, körülettem szar kész lények,
Imádom őket, pedig ocsmányak, nem szépek
A hill az meg Cypress, vagy épp Terence
Csukjad be a szemedet, oszt itt teremsz
Szerintem a chill addig jó
Míg az okozója nem a fájdalomcsillapító
Butának hívnak, mert nem lettem ész
Okádok a szartól, mint beteg tengerész
Ez szívből jön, te azért kezded a pályát
Hogy legyen kess, unod 70-ért a gályát
Adogat a Kripton meg a 2 P
Most kezdődött el, de várjad ki a végét
96-ban potyogtam ki seggből
Megmeredtem egyből, te sem rántasz ki ebből
Nem mindegy mit húzol ki, gyufát vagy white-ot
Aki bántani szeretne, arra adj kabátot
Barátom, a tanácsom, menj el messzire
Ha úgy be vagy kerázva, hogy nem látszik a szemed színe
Lepotyog rólam minden egyes cink he
Van egy tippem, tip-nek kiváló a lábujjcímke
Látom, hogy sok a szar, de nem vagyok látnok
Az utcát sorra lepik el politoxikománok
Idén harmincadik alkalommal rendezik meg Balassagyarmaton a Szent Anna-napi Palóc Búcsút, mely az évtizedek alatt folklórfesztivállal egészült ki; a július 24. és 27. között zajló négynapos programsorozat teljeskörű, különleges alkalom a palóc identitás ünneplésére, ahol népzene, néptánc, kézművesség és vallási hagyományok találkoznak.
A búcsú Magyarország egyik legjelentősebb hagyományőrző eseménye, Nógrád vármegye legszebb népünnepélye, a fesztivál teljes képet nyújt a régió kulturális gazdagságáról.
A rendezvény csúcspontja a vasárnapi népviseletes búcsújáró menet és a szabadtéri ünnepi szentmise, amelyre több ezer látogatót várnak.
A rendezvény nemcsak a palócság, hanem a magyar kultúra ünnepe is, "örökség, amely él és közösséget teremt, rendíthetetlen hit, amely a határ mentén megmutatja nemzeti összetartozásunk erejét".
Az eseménysorozat 24-én, csütörtökön kezdődik a Palóc Múzeumban határtérségi kerekasztallal és borsétával.
Pénteken a múzeum szabadtéri gyűjteményében mesejáték várja a gyerekeket, a Jánossy Képtárban kiállítást nyitnak Palócország kézműves kincseiből. Este Kecskeméthy Lilla, Varga Zsolt, Nagy Balázs, Takács Éva Bianka és Chelemen Paula ad közös koncertet Indulj el egy úton címmel a Civitas Fortissima téren.
Sebestyén Márta életmű koncertjének a Római Katolikus Főplébánia Templom ad helyet szombat délután, a koncert vendége lesz Andrejszki Judit.
A szombati programban folkudvarrá alakul a Palóc Múzem
Este a múzeumnál tartják a Szent Anna ájtatosságot, amelyen készülnek a búcsúra, a szabad ég alatt imádkoznak a nemzet megmaradásáért, a gyermekáldásért és a családokért.
A Civitas téren a palóc ízek utcája, vásári kavalkád, mesterségek műhelye és palócföldi népi iparművészek várják a látogatókat.
Bemutatkoznak a Nemzetközi Dudás Találkozó résztvevői, valamint Palócország meghívott falvai, de bemutatják Magyarország és Szlovákia sokszínűségét és kulturális értékeit is.
A Virtus Kamara Táncegyüttes színpadi műsorát a Dobroda zenekar kíséri, majd elkezdődik "Szent Anna szépei" versenye, a palóc lányok és asszonyok viseleteinek vetélkedése.
Este a Kerekes Band ad koncertet, a szombati nap táncházzal zárul.
Vasárnap rendezik meg a palóc búcsút Szent Anna tiszteletére
A résztvevők a főplébánia templom előtt gyülekeznek 9:30-tól, majd 10 órakor indul a népviseletes búcsújáró menet a Palóc ligetbe. Útközben imádságot tartanak a múzeum szabadtéri gyűjteményében található szandai káponkánál.
A 10:30-kor kezdődő, a szabadtéri Palóc színpadon tartott ünnepi szentmisén Udvardy György veszprémi érsek és Turai János kanonok, plébános végzi a szertartást. Közreműködik a balassagyarmati Szent Felicián Kórus, a rimóci rezesbanda, Lőrincz Sarolta Aranka, valamint az Ipoly-mente hagyományőrzői.
Fotók: Palóc Búcsú Facebook