


| Előadó: | Az Operaház fantomja (Musical) |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Galambos Attila Hart Charles Clinton Wilson Lloyd-webber Andrew Stilgoe Richard Henry Zachary Simpson |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

RAOUL
Kicsi Lotte, tűnődik folyton...
CHRISTINE
Erre is emlékszel...?
RAOUL
Kicsi Lotte, mit kérnél inkább?
Egy babát...
CHRISTINE és RAOUL
...vagy cipőt...
...vagy mást?
CHRISTINE
Vagy egy szép kis ruhát?
RAOUL
Azok a piknikek a padláson.
...Csokoládét?
CHRISTINE
A papa hegedült.
RAOUL
És mi rejtelmes északi legendákat olvastunk egymásnak.
CHRISTINE
"Kedvencem mégis - Lotte szólt -
Ha álmomban süt rám a Hold,
És egy angyali hang itt benn dúdol egy dalt.
CHRISTINE és RAOUL
...Az angyali hang itt benn dúdol egy dalt."
FANTOM
Ostoba sznob! Nem érted rajong.
Őt csak a fény vonzza!
Szemtelen szájhős! Ma itt én győztem!
Nem vehet el tőlem.
CHRISTINE
Hallom a hangod, furcsa angyal.
Hallgatok rád, szólíts!
Gyenge volt lelkem, nézd el, kérlek!
Lépj elő hát, Mester!
FANTOM
Hízelgő gyermek, lásd tisztán
A titkot, mi homályban tart!
Pillants a tükrödbe, Christine,
És ott rám lelsz majd!
CHRISTINE
Angyali hang, hát látlak végre!
Énreám szórj dicsfényt!
Angyali hang, ki dallal őrzöl,
Lépj elő, furcsa angyal!
FANTOM
Itt van az angyal, kit vártál,
Tőlem ne félj, érj csak hozzám!
RAOUL
Mi ez a hang? Ki az? Ki van bent?
FANTOM
Itt van az angyal, kit vártál,
Tőlem ne félj, érj csak hozzám!
RAOUL
Christine! Christine!
Angyal!



Harcsa Veronika Flow By című albuma, amely egyszerre zenei és vizuális kísérlet, Vancsó Zoltán fotós slideshow-jával december 1-jén debütál a Müpa Fesztivál Színházában.
Az új zenei projekt a közönség és az előadó közötti határokat kívánja feloldani
A dalok karaktereihez olyan képi narratívák születtek, amelyek rejtett szálakon kísérik és egészítik ki a hallottakat. Az InterAction című esten az énekes Nora Thiele német ütőhangszeressel és a Soharóza kórussal lép színpadra.
Az előadóhoz kapcsolódó dalszövegek itt.
Harcsa Veronika tudatosan fordult az interaktív, közösségi élményt teremtő zene felé
Régóta vezet workshopokat, 2024-ben pedig a Pécsi Tudományegyetem zeneterápia szakán szerzett diplomát. Új albuma, a Flow By ennek a szemléletnek a folytatása.
A szerzemények úgy születtek, hogy az élő előadás során a közönség aktív részese lehessen a zene formálásának: a taps, a hangadás, a ritmikus gesztusok mind a közös flow-élmény részévé válnak.
- A dalokat úgy írtam, hogy belekomponáltam a közönség jelenlétét. Élőben erre épül minden, az viszont további ötletelést igényelt, hogy lemezként hogyan fog működni mindez.
A koncepcióba belevettem a Soharóza kórust, amely híres kísérletező kedvéről. A lemezen ők teremtik meg a közösségi hangzást
és a Müpa-beli koncerten is jelen lesznek, hogy a közönség közé vegyülve erősítsék a hangadást - fogalmazott Harcsa Veronika.
Fotó: Harcsa Veronika Facebook oldala
A lemezen és a koncerten közreműködő Nora Thiele német ütőhangszeres zeneszerzővel és hangszerépítővel az énekes berlini évei alatt ismerkedett meg. Thiele világzenei ihletésű hangszereivel, frame drum- és ritmuskísérleteivel különleges textúrát ad a hangzásnak.
Vancsó Zoltán 2005-ben fedezte fel, majd az elmúlt években művészi szintre emelte a zenével kísért fotó slideshow műfaját. Több száz rövid és csaknem egy tucat egész estés fotófilmet hozott létre, számos alkotása moziban is látható volt.
- Látom a zenét és hallom a képet, érzem e két világ összefonódásának lehetőségét. Ez a műfaj lehetőséget kínál több tucat fotó összefűzésére, ahol a szerkesztés önálló és rendkívül kreatív folyamattá válik.
A képek közötti áttűnések dramaturgiai és esztétikai szerepe, valamint a zenei kíséret hozzájárul ahhoz, hogy a vizuális élmény komplexebbé és átélhetőbbé váljon.
A lemez hangulatához 2017-ig nyúltam vissza az archívumomban, hogy korábban nem publikált képekkel dolgozhassak. Nem konkrét történeteket mesélnek el, hanem a zene tudatalattijába vezetik el a nyitott nézőt - részletezte az alkotó.
A rendhagyó koncepcióból születő lemez egyedi online megjelenést kívánt
- Ma már nagyon kevesen hallgatnak meg elejétől a végéig egy lemezt, de bízom benne, hogy ez az album a vizuális élmény miatt kivétel lesz. Éppen olyan hosszú, mint egy sorozat epizódja - tette hozzá Harcsa Veronika.
Kiemelt kép: Harcsa Veronika Facebook oldala