Előadó: | F.É.K. |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Tudom hiszen te most kérsz
Ezzel végre révbe érsz
Most a legjobb helyen élsz
Így hát nem kell más
Tudom, azt éreztük, jól
Megy ez, embernek való
Mégis rám rohan egy szó
Mondom elég már!
Aztán azt gondoltad, mész
Mert te lennél nagy színész
Így hát testedből megélsz
Újra majd felszállsz!
Látom ebből lesz most baj
Leszünk sűrű nagy vihar
Egyben élet ellen zaj
Szívem meghátrál!
Olyan lány kell nekünk a világra
Rögtön beleléphetünk nagy hibába
Bízhatunk újra meg újra csodára
Csak az nem jön többé már
Végül nézésed is sért
Gyenge jelenlétedért
Az van, így szerethetném
Ha többet nem látnál
Végre messze-messze mész
Így hát szívemen a rést
Azt az életlen nagy kést
Újra kihúzták
Ilyan lány kell nekünk a világra
Rögtön beleléphetünk nagy hibákba
Bízhatunk újra meg újra csodákra
Csak az nem jön többé már
Most már nem te vagy nekem az érdekes
Azt hiszed, te voltál a lényeges
Átvert az egód, nem értheted
Azt hiszem, vége édes, kár!
Mozart Planet címmel 50 kistelepülésen ad koncertet a Concerto Budapest idén év végéig
A koncerteken Wolfgang Amadeus Mozart művei mellett Haydn, Mendelssohn, Bach, Beethoven, Schubert, Vivaldi, Bartók és Kodály kamaraegyüttesekre komponált alkotásai szólalnak meg a Petőfi Kulturális Program keretében.
A koncertek helyszínei
A koncerteknek Kondoros, Ják, Konyár, Bicske, Karcag, Mélykút, Balassagyarmat, Udvari, Sitke, Törökszentmiklós, Kápolnásnyék, Nagyberény, Letenye, Villány, Apc, Pusztaszer, Kisléta, Epöl, Apostag, Tiszadorogma, Orgovány, Bag, Erdőtarcsa, Csokonyavisonta, Létavértes, Jászdózsa, Halimba, Zirc, Elek, Zákányfalu, Dunaalmás, Buzsák, Szabolcs, Szamosszeg, Kismaros, Ugod, Nova, Rátka, Újkígyós, Makó, Verpelét, Vonyarcvashegy, Mozsgó, Iregszemcse, Cegléd, Fertőszentmiklós, Bánréve, Dunavarsány, Zsámbék és Magyaregregy ad otthont.
A koncertsorozat célja
A magyar zenei örökséget és az egyetemes kultúra értékeit olyan helyszínekre eljuttatni, ahol az élő klasszikus zenei előadás ritka kincsnek számít.
- Az egyik legfontosabb misszióm a Concerto Budapest Mozart Planet sorozata, amelyben országszerte kamarakoncerteket adunk. A Petőfi Kulturális Program szervezésében idén ötven vidéki településre viszünk Mozart Planet programot oda, ahol ritkán van lehetőség élő klasszikus zenét hallani.
Hisszük, hogy a zene képes közösségeket formálni, identitást erősíteni és közös élményeken keresztül gazdagítani a mindennapokat.
A koncertekre a Liszt Intézetek meghívására nyolc ország fővárosában is sor kerül - fogalmazott Keller András, a Concerto Budapest főzeneigazgatója.
- Mozart zenéje mindenkit megérint, életörömöt sugároz és boldogságot ad, a "Mozart-bolygón" ebből a tiszta zenéből fakad az élet, és ha ezt akár csak egy órára is átélhetik az emberek, máris kicsit jobb hellyé válhat számukra a világ - tette hozzá a