Előadó: | R-GO |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Gyere, pitypangot fújni velem,
Nézni, hogy száll az felfele az égbe,
Fogd a kezem, ne mondd, hogy nem!
Gyere, röpítsünk sárkányt a szélbe,
Hunyorogva a tűznapba nézve,
Fogd a kezem, ne mondd, hogy nem!
R:
Mondd, hogy mire vársz, mire, vársz,
Mire vársz, mire vársz, mire vársz,
Szívemhez közel állsz.
Mondd, hogy mire vágysz, mire vágysz,
Mire vágysz, mire vágysz, mire vágysz,
Ölelj magadhoz már, gyere ölelj engem át!
------------------------------------------------------
Gyere, feküdj az illatos fűbe,
Fújjunk füstöt, fejem vedd öledbe,
Óh, szerelmem, ne mondd, hogy nem!
Ahogy hajdan hajadban a gyermeklánccal,
Játssz ma újra avval, a féltékeny sráccal,
Óh, szerelmem, ne mondd, hogy nem!
R:
Mondd, hogy mire vársz, mire vársz,
Mire vársz, mire vársz, mire vársz,
Szívemhez közel állsz.
Gyere, mondd, hogy mire vágysz, mire vágysz,
Mire vágysz, mire vágysz Butterfly,
Tőlem hova szállsz, mondd tőlem hova szállsz?
Gyere, mondd, hogy mire vársz, mire vársz,
Mire vársz, mire vársz, mire vársz,
Szívemhez közel állsz.
Gyere, mondd, hogy mire vágysz,
Mire vágysz, Butterfly, Butterfly, Butterfly,
Ölelj magadhoz már, gyere ölelj, engem át!
Mondd, hogy mire vársz, mire vársz,
Mire vársz, mire vársz, mire vársz,
Szívemhez közel állsz.
Gyere, mondd ki, mire vágysz, mire vágysz,
Mire vágysz, mire vágysz, Butterfly,
Tőlem hova szállsz, gyere ölelj engem át!
Mire vársz, mire vársz, mire vársz, Butterfly?
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik