dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Bikini: Ne ébressz fel!

Bikini - Ne ébressz fel!

off off off off off
Aranyalbum
Előadó: Bikini
Album: Aranyalbum
Megjelenés: 1996
Hossz: 3:37
Szövegírók: Dévényi Ádám
Zeneszerzők: Németh Alajos
Kiadó: Hungaroton-Gong Kft.
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 12111 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Ne ébressz fel!

1. Mondd, hogy szebb vagy, mint aki voltál,
Mondd, hogy jobb vagy, mint aki volt,
Mondd, hogy nem fog rajtad az átok,
Mondd, hogy rajtad semmi se fog!

2. Mondd, hogy nem leszek már soha éhes,
Soha semmi se lesz olyan édes,
Amitől elkárhozhatok,
Mert olyan kívánatos.

R. ||: Óóó, ne ébressz fel! :||

3. Mondd, hogy jó lesz majd itt élni,
Megszületni és itt halni meg,
És hogy nem kell majd hősnek lenni,
Apa légy és férfigyerek.

4. Mondd, hogy testvéred a fél világ,
Csupa félvilági nő,
Csupa félvilági férfi,
És a fél világ felkelő.

R.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Krasznahorkai László prózavilágát mutatja be a szentendrei MűvészetMalom új kiállítása

Minduntalan címmel Krasznahorkai László prózavilágát mutatja be a MűvészetMalom új kiállítása, amely június 15-én nyílik Szentendrén.

 

A tárlat az író életművének kulcsmotívumai köré szerveződik


Nem kevesebbet vállal, mint hogy az író következetesen épülő prózájának összetettségét, motivikus kapcsolódásait, az emberi lét alapjait érintő kérdésfeltevéseit ne csak a rajongóknak, hanem a kérdező, bolyongó, érdeklődő látogatóknak is átélhetővé tegye.

 

A tárlatban a szerző regényeinek fordítóival készült interjúk, Tarr Béla-filmek és az író kevésbé ismert szentendrei kötődései is szerepet kapnak.

 

A kiállítás nem kronologikusan építkezik, hanem installatív módon képezi le Krasznahorkai prózájának alapvető hangsúlyait, érzékeltetve az indázó mondatok és a mondandó útvesztő jellegét, miközben a regényíró alakját fotók, dokumentumok, kéziratok hozzák közelebb a nézőhöz.



 

A tárlat egyik látványos eleme a Magyar Állami Operaház hatalmas bálna-díszlete, amely az első magyar nyelven írott Eötvös Péter-operához készült. A zeneszerző Krasznahorkai László Az ellenállás melankóliája című regényének zenés adaptációját állította színpadra.

 



Krasznahorkai László metafizikus tágasságú, zenei lendületű prózája megkülönböztetett helyet foglal el a kortárs magyar irodalomban, és töretlen a világirodalmi jelenléte is. 


Regényei a világ szellemi hanyatlását, az ember egzisztenciális magányát, az értelem keresésének hiábavalóságát apokaliptikus víziókkal, groteszk tablókkal mutatják meg, esszéisztikus írásai filozófiai kíváncsisággal a szépség, a transzcendencia és az emberi törekvés határait kutatják.


A kiállítás október 26-ig tekinthető meg a szentendrei MűvészetMalomban.


Fotók: Krasznahorkai László hivatalos weboldala

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás