


| Előadó: | R-GO |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Lesöpörtem az asztalról mindent,
Mindegy volt minden, na, mindegy.
Már miért kéne tudnom veszíteni,
Megalázott szerepben feszíteni.
Bár tudnám lezárni a játszmát,
De az agyamban pörög tovább.
A borítékolt lépést felszakítom,
Benne az van, hogy igen, de lépd meg, de lépd meg, de most.
R:
Áll még az a csók, amit akkor ígértem,
Áll még az a szó: szerelem.
Áll még az a vár, amit együtt védelmeztünk,
Hosszú, göröngyös éveken át.
Áll még az a vágy rendíthetetlen,
Áll még az, az ágy, érintetlen.
Egy csipetnyi harag sem maradt, minden eltűnt,
Ugye, áll még a zászló nekünk?
-------------------------------------------------------------
Mint himlőt, mit elkapartam,
Ott maradt a helye, ott maradtál rajtam.
A vészkijáratra is gondoltam már,
De az öngyilok persze nem megoldás.
Az összes hívás téves,
Ha nem Veled beszélek édes.
Minden telefoncsörgés egy szívdobbanás,
Most Te hívsz végre, vagy valaki, valaki, valaki más.
R:
Áll még az a csók, amit akkor ígértem,
Áll még az a szó: szerelem.
Áll még az a vár, amit együtt védelmeztünk,
Hosszú, göröngyös éveken át.
Áll még az a vágy rendíthetetlen,
Áll még az, az ágy, érintetlen.
Egy csipetnyi harag sem maradt, minden eltűnt,
Ugye, áll még a zászló nekünk?
Áll még az a csók, amit akkor ígértem,
Áll még az a szó: szerelem.
Áll még az a vár, amit együtt védelmeztünk,
Hosszú, göröngyös éveken át.
Áll még az a vágy, s áll még az, az ágy,
Ugye, áll még a zászló nekünk?



A Boglart Fesztivál jövőre is a nép- és világzene kedvelők kedvenc találkozási pontja lesz, egy igazi multikulturális zenei élmény augusztus 26. és 30. között Balatonbogláron.
A fesztivál bejelentette első fellépőit
Már biztosan velünk lesz a belga Enara Navaira, a horvát Veja és a szenegáli Afrikora, míg hazai fronton Okos Viola, az Obadu és természetesen a Góbé neve szerepel a fellépők között.
2026-ban hetedik alkalommal vár mindenkit az augusztus végi Boglart Fesztivál
A Boglart különlegessége, hogy míg esténként a zenekarok tagjai húzzák a talpalávalót, addig nappal tanárként adják tovább tudásukat: legyen szó konkrét hangszeres tanításról vagy éppen a zeneipari tudnivalókról.
A Boglart fesztivál és népzenei tábor, ahol fiatal tanároktól lehet elsajátítani a vonós és moldvai népzene csínját-bínját.
Esténként a legkülönfélébb hazai és nemzetközi nép- és világzenei előadók perdítik táncra az előadókat. Először lép fel a fesztiválon a belga Enara Navaira, míg a szenegáli Afrikora és az isztriai Veja már visszatérőként érkezik a Babel Campbe, Itthonról már biztosan rophatjuk Okos Viola, az Obadu és a fesztivált többek között megálmodó Góbé dalaira.
A koncertek után táncházzal, nép- és világzene alapú elektronikus zenével folytatódik a buli
A táborozók a hangszer- és tánctanulás mellett különféle zenei workshopokon is részt vehetnek, ahol megismerhetik a külföldi előadók hangszereit, zenéjét és kultúrájukat is, és természetesen a közös muzsikálás sem marad el.
A tavalyi debütálás után ismét lesz showcase része is a fesztiválnak
Itt a hazai előadók és zenei szakemberek találkozhatnak külföldi kollégáikkal, eszmét cserélhetnek, tanulhatnak egymástól. A Boglart az elmúlt hét év alatt egy igazi multikulturális zenei eseménnyé nőtte ki magát, ahol négy napon át minden a zenéről és a találkozásokról szól.
Az early bird kombinált bérletek és a fesztivál bérletek mellé most ajándék vászontáska is jár a vásárlóknak.
Fotók: Boglart