


| Előadó: | Zentai Anna |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Martos Ferenc Bródy Miksa |
|
Kálmán Imre |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Operett |
| Címkék: | Keressük! |

Sétál a korzón a szende kisleány
A nap fénye szétomlik hullámos haján
S hogy illegve-billegve tippen- toppan ő
Szemközt az utcán egy úr feléje jő
Hetykén kacsint rá és nyomban hozzá lép
Ó, nagysád, szól hozzá: Ön rettentően szép
A kis lányka hallgat, s az arca elpirul
Nem szól egy szót se, de szól az ifjú úr:
Ah, édes, légy az icipici párocskám
Páratlannál szebb a páros szám
Mért jársz egymagadban, jobb lesz ketten
Járjunk együtt kis babám
Két száj egymás mellett jól elfér,
Két csók egynél sokkal többet ér
Selyem keszkenőt, piros cipellőt
adok a csókodért
Suttogva szólal meg a kis szende nő:
Ah, kérem, énnálam a házasság a fő
S felel rá az úr, Holnap megesket a pap
Biztos ez drágám, mint kétszer kettő hat.
Együtt be jó lesz, be boldog lesz a lét
Ez oly biztos drágám, mint kétszer kettő hét
A kis leány hitt néki s a vállára hajolt
Mert hát a csábító számtantanár volt
Ah, édes, légy az icipici párocskám
Páratlannál szebb a páros szám
Mért jársz egymagadban, jobb lesz ketten
Járjunk együtt kis babám
Két száj egymás mellett jól elfér
Két csók egynél sokkal többet ér
Selyem keszkenőt, piros cipellőt
adok a csókodért !



A nyárzáró négynapos rockházibuli 2026-ban is vár a Balaton partján: augusztus 26–29. között újra megnyitja kapuit Alsóörsön a TÁBOR Fesztivál.
A lassan két évtizede formálódó, összetéveszthetetlen hangulatú közösségi rendezvény a Pelso Kempingben várja a baráti társaságokat, motorosokat, a törzsvendégeket és a rockereket szerte az országból.
Miközben a hírek szerint a jövő nyár programjából több fesztivál is hiányozni fog, a TÁBOR továbbra is biztos pont marad: a rock- és metalrajongóknak ez adja a nyár egyik legjobban várt, igazi fesztiválélményét, jól ismert hazai és nemzetközi zenekarokkal, és hatalmas koncertekkel.
A Tábor Fesztiválon tényleg együtt vagyunk
A TÁBOR az a fesztivál, ahol a strandolás, a nappali csapatjátékok és a családbarát programok mind elérhetők a koncertek mellett.
A közösség ereje, az egy generáció óta épülő törzsgárda és a baráti, vendégszerető légkör továbbra is a fesztivál védjegye – ez az a nyaralás, ahová mindenki ugyanazért tér vissza: mert itt tényleg együtt vagyunk.
A 2026-os fesztivál időpontja már jó két hónapja ismert, és a Fanatik bérletek már el is fogytak.
Megérkezett az első fellépők listája
A névsor jól jelzi, hogy jövőre is kemény és karakteres rockhétvégére készülhetünk.
Érkezik a Tankcsapda, a Road, az Ossian, a Black-Out, a Depresszió, a Lord, a Sex Action és a Sing Sing, és ez persze csak a lista eleje még.
A további zenekarok és programok később válnak nyilvánossá, de a TÁBOR hagyományai alapján biztosra vehető, hogy ismét szuper hangulat, egész estés bulik, nagyszínpados himnuszok és sok-sok közös éneklés várja a rajongókat.
A helyszín változatlan, a hangulat változatlan, a társaság változatlan – a TÁBOR Fesztivál 2026-ban is ugyanaz a Balaton-parti házibuli lesz, amelyhez évről évre ezrek igazítják a nyár végét.