Előadó: | Melis György |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Dalos László |
Eisemann Mihály |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Ha majd az alkony lehull,
a kerek mennybolton csillag ha gyúl,
egyszer csak váratlanul
valahol fölzeng egy csellón a húr.
A vén budai hársfák békésen suttognak,
Elpihen a lombokon a szél,
Már Hold ragyog a bástyán,
s úgy érzed boldog vagy.
Lágyan egy kis kéz kezedhez ér.
Oly jólesik a légyott este, a Ruszwurmnál,
mint a mese, halk muzsika száll.
Fölrepül egy sóhaj, csók fakad a csókkal,
nyár tüze, vagy hó van, áll a bál.
Jöjj ide a Várba, nem maradsz te árva,
mert valaki várva vár.
Ez persze, csak jó tanács,
lehet, hogy máshol nem így szokás.
Ám, hogyha Budára jársz,
a szíveddel hallgasd, hogy mit mond a hárs.
A vén budai hársfák békésen suttognak,
elpihen a lombokon a szél.
Már Hold ragyog a bástyán,
s úgy érzed boldog vagy,
Lágyan egy kis kéz kezedhez ér.
Oly jólesik a légyott este, a Ruszwurmnál,
mint a mese, halk muzsika száll.
Fölrepül egy sóhaj, csók fakad a csókkal,
nyár tüze, vagy hó van, áll a bál.
Jöjj ide a Várba, nem maradsz te árva,
mert valaki várva vár.
Szeptember 30-án ismét a fiataloké lesz a Müpa
Az egyetemi napon a hallgatók bejárhatják az épület rejtett zugait a magyar könnyűzenei élet kiválóságai és a Müpa szakemberei által vezetett ingyenes backstage-túrákon, továbbá minikoncerteken vehetnek részt, és közelebbről is megismerhetik, hogyan működik a kulturális intézmény.
A backstage-túrák egy részén a résztvevőket ismert művészek - Beck Zoltán és Grecsó Krisztián, Co Lee, Fekete Giorgio és Mehringer Marcell - kalauzolják, akik személyes történeteiket és friss müpás élményeiket is megosztják a hallgatókkal.
A túravezető művészek nemcsak mesélnek, hanem hangszerüket is megszólaltatják
Ezáltal a diákok a történetek mellett olyan exkluzív eseményeken is részt vehetnek, mint a Mehringer akusztik, a beck@grecsó, a Co Lee x DOÓR akusztik, valamint a Carson Coma frontembere, Fekete Giorgio minikoncertje.
Mehringer akusztik is lesz
Fotó: Mehringer
A résztvevők bepillanthatnak a kulisszák mögé
A Müpa munkatársai által vezetett tematikus backstage-túrákon oda is betekintést kapnak a hallgatók, ahová a nagyközönség csak ritkán juthat be. A séták során fény derül többek között arra, hogyan népszerűsítik a Müpa évi több mint 1500 programját, szó lesz a különleges színpadtechnikai megoldásokról, kiderül, hogy hány kolléga dolgozik egy előadáson, és hogyan zajlik egy élő koncertközvetítés a Müpa videó- és hangstúdióiban. A résztvevők mindemellett megnézhetik, hogyan próbál például a Fitos Dezső Társulat vagy az Anima Musicae vonósnégyes.
Láthatják a látogatók, hogy hogyan próbál az Anima Musicae vonósnégyes
Fotó: Anima Musicae hivatalos
A leendő közgazdászok és jogászok éppúgy megtalálhatják a kedvükre valót, mint azok, akiket a szcenika, a hangstúdiók világa, vagy éppen a marketing vonz, de azok számára is bőven akadnak inspiráló pillanatok, akik még nem döntöttek a jövőjükről.
Részletek a belépés kapcsán
Az esemény ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, a backstage-sétákra pedig a helyszínen lesz lehetőség jelentkezni. A gördülékeny belépéshez érvényes felsőoktatási diákigazolvány szükséges, és a hallgatókat kísérő oktatók számára szintén nyitottak a programok.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik