


| Előadó: | Novák Péter |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Nem szabály, hogy elönt mindent a dagály,
Hogy előttem nincs akadály, mit nem sodorhatna el.
Hát nem muszáj, hogy bármit összekuszálj,
Hisz a lélek, mint egy uszály majd partot ér, hogyha kell.
Nem tehet meg a végzet mindent veled,
Mikor érzed, ott van helyed, ahol épp a térkép talál.
Hát nem kevés a nap, mint nap ébredés.
Hogy nincs más elrendelés, csak a remény törvényen áll.
De ha a képzelettől, a félelemtől, a kárhozattól, az áldozattól,
A szenvedélytől, a szenvedéstől mégis elkel a Világ:
Apa véd. Apa véd. Mikor mozdulatlan áll a Mindenség:
Apa véd. Apa véd. Mikor kimondatlan vágy a teljesség: Apa véd.
Nem titok, h az írást őrző sorok,
Betű árnyékában ragyog, mit a szívbe kódolt az Ég.
Hát nem szabad, ha a mondat félbeszakad,
Ne legyen hozzá egy szavad, mi a rejtjelekhez elég.
De ha a képzelettől, a félelemtől, a kárhozattól, az áldozattól,
A szenvedélytől, a szenvedéstől mégis elkel a Világ:
Apa véd. Apa véd. Mikor mozdulatlan áll a mindenség:
Apa véd. Apa véd. Mikor kimondatlan vágy a teljesség: Apa véd.
Apa véd.
Még a vitorlák állnak, s mind arra várnak, hol támad a szél,
Még ki földet kiáltott és embert kiáltott,
Csak az tudja, mit rejthet,
Mit sejthet, mit veszthet még.
A képzelettől, a kárhozattól, a szenvedélytől megvadultul a Világ.
De apa véd. Apa véd. Mikor mozdulatlan áll a Mindenség:
Apa véd. Apa véd. Mikor a láthatár egy feslett vászon,
S a pillanat egy festett álom, s én mindenáron megbolondulnék:
Apa véd. Apa véd. Apa véd…


Közeleg a Carson Coma ötödik nagylemeze, de még itt egy utolsó single, a Szemüveg: nem mással, mint Dzsúdlóval kiegészülve.
Egy szürreális szerelmes dal a látás érzékszervének elvesztéséről - és annak megtalálásról egy emberben.
Megérkezett a Szemüveg
“A dal vezérgondolatát, miszerint ha a megfelelő partnerrel éled az életedet, akkor minden, ami addig ködös és homályos volt, kitisztul, így pedig jobban rálátsz mind a világra, mind saját magadra, a -4.5-ös rövidlátásom, valamint mind a tényleges, mind a metaforikus szemüvegem inspirálta.
(Dzsúdló) Marcival már kezdő előadó korunk óta vagyunk nagyon jó barátok - az elmúlt években többször kacérkodtunk a közös dal gondolatával
többször neki is futottunk, de a próbálkozások ellenére valahogy ezelőtt még nem sikerült olyan számot összehoznunk, amiről érezhető, hogy ez nem csak két, egymás munkásságát elismerő előadó együttműködése, hanem két barát közös alkotása. Ezzel szemben a Szemüveg nagyon organikusan gurult ki: a stúdiózás és a klipforgatás során azt éreztem, hogy
egy alternatív univerzumban Dzsúdló nyugodtan lehetne a 7. Carson Coma tag!”
- árulta el a dalról Fekete Giorgio, a zenekar frontembere.
Az érzékszervek elnémulnak, a valóság elmosódik, és csak egy dolog marad éles: te
A dal egy bizarr, mégis gyengéd vallomás arról, milyen, amikor valakin keresztül próbáljuk értelmezni a világot - és közben így találjuk meg magunkat is igazán. A közös munkát Dzsúdló így idézte fel:
“Nagyon régóta benne volt a levegőben a közös a fiúkkal, szerintem minimum 2 éve beszélünk róla a Giorgioval, aztán idén megbeszéltük, hogy júniusban megindítjuk a stúdiózást Párizsban. Ez inkább lett mondjuk ráhangolódás, mert körülbelül az összes cuccunkat ami kellett volna a hasznos stúdiózáshoz otthonhagytuk, de demózni legalább tudtunk. Nem volt nehéz megtalálni a közös metszetet, régóta ismerjük egymást a srácokkal, egészen könnyen tudunk egymásra hangolódni zeneileg is.
Szerettem ennek a dalnak a folyamatát, a végeredményt meg még inkább.”
A Szemüveg a november 28-án megjelenő Purgatórium album utolsó kislemeze
Míg az előző, a lemez címadó dalában nem kisebb nevekkel, mint Krúbival és Beton.Hofival állt össze a zenekar, most Dzsúdlóval kiegészülve jelentkeznek egy újabb slágerrel. A dalokat élőben március 27-én hallhatja a közönség az MTK Sportparkban, a Purgatórium nagykoncerten.
Fotók: Carson Coma x Dzsúdló