


| Előadó: | Magyar nóták |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Markó Pál |
|
Kikli Tivadar |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | magyarnóta |
| Címkék: | Keressük! |

Egerben a cigány banda.
Talpunk alá gyors csárdást is játszik.
Libben a sok fodros szoknya.
Bor mellett, lány legény, csókra vágyik.
A sok vendég, nótát is kér.
Tisztelik a jó prímás vonóját.
Táncot jár már lány legénnyel.
Egri borral tölti meg a kupáját.
Éjfél után indulnék már hazafelé.
De nem visz a lábam.
Lovam árát elmulattam.
Egri bortól bizony jól eláztam.
/:A küszöbön kinn aludtam.
Nem engedett, az asszony a házba.
Másnap mégis egy szidással.
Borral csókkal, gyógyított az ágyban.:/



Müller Péter Sziámi és zenekara életének egyik legjobb estéje volt az eredetileg egyszerinek tervezett Franciás Koncert Csemer Boggie-val. Ezért döntöttek úgy, hogy lubickolnak még egyet a fergeteges francia sanzonokban, balladákban és a népdalokban.
Müller Péter Sziámi-dalszövegek itt.
Tartsatok velünk a Marczi(bányi) téren december 28-án! Jegyeket a fa alá vagy a kalapotok mellé - de csak ha van kedvetek egy estényi derűre és felüdülésre kultúrtörténeti anekdotákkal fűszerezve.
Egy kis betekintés a csodálatos este hangulatába itt.
A kedvezménykód a kedvezményes kuponhoz SZIABGGI1228 kedvezményes jegyár (-20%). Egy vevő maximum jegyet vehet a kóddal.
Kezdd Müller Péter Sziámival 2026-ot
Ha szilveszter után tápászkodsz, esetleg le sem pihentél, ott a helyed a Gödörben. A legjobb Sziámi, URH, Kontroll és újabb dalok, fergeteges újévi mulatság.
Fotók: Müller Péter Sziámi