Előadó: | Omen |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Horváth Attila |
Nagyfi László Nagy Máté |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Heavy metal |
Címkék: | Keressük! |
Látok, bár mennyí sebből vérzünk,
Szépen egy szakadék szélére értünk.
És ha csak nem zuhannál,
Visszafordulsz, nincsen más,
Arra meg jön az úthenger, ez választás.
Nem billentünk fejjel a falnak, a fal gázolt el,
És már mindenhol ott van és szétölel.
És buta senkik boldogan leadarálnak, ha nem vagy senki,
Én tudok, nem akarok csöndben senki lenni.
Így volt (így volt), így van most és mindig,
Most és mindig.
És hogyha szendvedsz Te, bújva mástól,
Nem baj, hogy pusztusz, az a baj, hogy látszol.
Így csak rontod a képet, belepiszkolsz, jön a radír,
Eltűnsz és az, hogy nem vagy már, nem is hír.
Nem billentünk fejjel a falnak, a fal gázolt el,
És megint mindenhol ott van és szétölel.
És buta senkik boldogan leadarálnak, ha nem vagy senki,
Én tudok, nem akarok csöndben senki lenni.
Így volt (így volt), így van most és mindig,
Most és mindig.
Kortárs zenei koncertek és színművek is szerepelnek az őszi Óbudai Hang-Mű-Hely programjában
Hét kortárszenei ősbemutató és egy színmű hazai bemutatója is helyet kapott a szeptember 17-én induló Óbudai Hang-Mű-Hely repertoárján.
A kéthetes programsorozat keretében csaknem hatvan művész áll majd színpadra
Többek között Bereményi Géza és Másik János, Fejérvári Zoltán, Ráckevei Anna, Gubík Ági, Falusi Mariann, a Liszt Ferenc Kamarazenekar művészei is fellépnek.
Az eseménysorozat szeptember 17-én Egressy Zoltán Nem, nem, köszönöm című monodrámájával veszi kezdetét, Gubík Ági előadásában. A dráma témája az életet végigkísérő trauma: a gyermekkori molesztálás, illetve az abból fakadó bizonytalanság és a feldolgozhatatlanság.
Kiemelt program a Danuta című monodráma szeptember 24-i magyarországi bemutatója
Danuta Wałęsa, az egykori lengyel államfő felesége Vágyak és titkok című önéletrajzi könyvéből Krystyna Janda készített színpadi adaptációt. A magyar változat fordítója Pászt Patrícia, a rendező Árkosi Árpád, a címszerepet Ráckevei Anna játssza.
Kortárs zenei Minifesztivál is lesz
A szeptember 26-án induló háromnapos koncertsorozatra idén huszonhat szerző hozza el műveit, melyek között hét ősbemutató is elhangzik rangos művészek előadásában.
Mások mellett Onczay Zoltán csellóművész és Balog József zongoraművész is színpadra lép. A zeneszerzők minden generációja felvonul, a huszonhat alkotó között Bella Máté, Dobri Dániel, Dragony Tímea, Dubrovay László, Fekete Gyula, Hollós Máté, Selmeczi György és Tóth Péter is részt vesz a programban - részletezték a szervezők.
Szeptember 18-án a Liszt Ferenc Kamarazenekar művészei duó- és triószonátákat, illetve vonós kvartettre írt kompozíciókat játszanak. A műsoron többek közt Händel-Halvorsen, Mozart, Kodály és Dvořák szerzeményei szerepelnek.
Falusi Mariann és zenekara szeptember 19-én, Bereményi Géza és Másik János pedig szeptember 25-én adnak koncertet. Az alkotópáros a Mit mondjak még neked? című esttel érkezik.
A kortárs zenei Minifesztivált idén már 38. alkalommal szervezik meg az Artisjus, az Nemzeti Kulturális Alap és a Magyar Művészeti Akadémia támogatásával.
Szeptember 29-én, születésének századik évfordulóján Zsurzs Éva filmrendezőt ünneplik
Az ő műve egyebek mellett a Beszterce ostroma, A fekete város és az Abigél című film. Az alkotóra a lánya, Zsurzs Kati színművész emlékezik. Vendége lesz Benkő Péter, Egri Kati, Kovács István, Kuna Károly, Piros Ildikó, Rátonyi Hajni, Szinetár Miklós, Tordai Teri és Gyulai Szabolcs. A háziasszony Szegvári Katalin lesz.
A Hang-Mű-Hely zárónapján, október 1-jén, a zene világnapán - amely egyben a Társaskör 1988-as megnyitásának évfordulója is - a Szigeti Quartet és Fejérvári Zoltán zongoraművész ad ünnepi koncertet.
A 2024/2025-ös szezont július 31-én Gubik Petra koncertjével zárja az Óbudai Társaskör.
Az évadban negyven klasszikus-, tizenhárom könnyűzenei- és jazz koncertet, tizenkét színházi és felolvasószínházi előadást és tizenöt zenés-irodalmi estet, pódiumbeszélgetést tartottak, csaknem tízezer nézőt fogadtak.
Kiemelt kép: Bereményi Géza és Másik János estje
Fotó: Óbudai Társaskör