Előadó: | Vidovics Antal |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Vidovics Antal |
Vidovics Antal |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Nem tudom hogy mire vársz, nem tudom hogy kire vársz drága Toncsikám?!
csak hozd végre már nekem a palacsintát!
2x
Nem tudom miért fáj a szív énekem, miért rossz az élet Hévízen!
Nem tudom miért fáj a szív énekem, miért rossz a magány Hévízen!
Nem azt kértem tőled, nem azt kértem tőled, hogy már is enyém legyél
csak egy fél palacsintát velem megennél!
Nálad a kosarad nálad a kosarad, egyszer nekem adod,
ha megkérem kezed kikosarazol!
Nem tudom miért fáj a szív énekem, miért rossz a magány Hévízen!
Nem tudom miért fáj a szív énekem, miért rossz a magány Hévízen!
2x
Máris jó laktak, máris jó laktam, most már mehetsz már
vár téged a busz Toncsikám!
Hamar Pestre érsz, hamar Pestre érsz, drága Toncsikám
jövő héten újra várlak már!
Ha nem tudsz eljönni jó lesz nekem a Zsűűűűű
Ha nem tudsz eljönni jó lesz nekem a Zsűűűűű
Hozza ő nekem a palacsintám, és boldog lesz az éjszakám!
heppy endre várok én, happy endre várok én, happy end lesz majd happy endre várok majd!
És jött Zsűű hozta palacsintám, és boldog lett már az éjszakám
2x
Itt ő velem palacsintát együtt eszi meg velem
2x
Jó a magány Hévízen, Zsű mindig itt van velem
2x
palacsintát együtt eszi meg velem!
3x
zsű zsűű itt vagy velem palacsintát együtt eszi meg velem
mennyire szeretlek!
Zenés esttel tisztelegnek Cseh Tamás emléke előtt barátai, tisztelői Bakonybélben szombaton. Az esten a jazz és a világzene mellett felhangzanak majd Cseh Tamás dalai, bakonyi indián énekek és country muzsika is.
Immár 11 éve rendezik meg Cseh Tamás halálának évfordulóján a település díszpolgára tiszteletére az emlékestet a Szent-kúti kápolna mögötti területen.
A fellépők
A Makám Trió alapítója, Krulik Zoltán zeneszerző, gitáros, dalszerző énekesként mutatkozik be a közönségnek Kézdy Luca hegedűs és Bata István basszusgitáros, a jazz és a világzene terepeit bejáró muzsikusok társaságában. A trió, amely tavaly tavasszal alakult, a saját dalok mellett
a Cseh Tamás-Bereményi Géza szerzőpáros, a Kex énekese, Baksa Soós János, valamint Jász Attila, Zalán Tibor és Másik János verseire és szövegeire komponált dalokat ad majd elő.
Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész és
rajztanár 1990-ben
Fotó: Fortepan/Glósz András
Az est fellépői között lesznek nem hivatásos muzsikusok is
Baky György és Üveges Csaba kedvtelésből állt össze zenélni, elsősorban country-zenét játszanak. Baky György volt az a polgármestere Bakonybélnek, aki Cseh Tamás díszpolgárrá választását kezdeményezte. Üveges Csabának, a Jamboree Country Band egyik alapítójának műsorában az amerikai népzene kap főszerepet.
Víg Mihály, Cseh Tamás egykori zenésztársa, valamint az énekes fia, Cseh András közös műsorral lépnek színpadra.
Tolmácsolásukban Cseh Tamás dalai mellett bakonyi indián énekek is elhangzanak, hiszen az énekművész a bakonyi indián játék révén került kapcsolatba Bakonybéllel.
Az emlékestet tábortűz zárja, amely mellett immár 11 éve Mülhauser Martina idézi meg gitárjával és énekével Cseh Tamás emlékét a közönséggel együtt.
Kiemelt kép: Andrássy út (Népköztársaság útja) 101., a Magyar Újságírók Országos Szövetsége székházának emeletén működő 25. Színház. Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész, rajztanár a Dal nélkül ... koncerten 1975-ben
Fotó: Fortepan/Vadász Ágnes