dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Bajnoq: Van-e mondás?

Bajnoq - Van-e mondás? 18 éven felülieknek!

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Bajnoq
Album: Keressük!
Szövegírók: Pál Zsombor
Zeneszerzők: Pál Zsombor
Veres Attila
Skolák Péter
Pálmai Zsolt Gyula
Kiadó: Keressük!
Stílus: Punk Rock
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 3764 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Van-e mondás?

Ünnepel az utca, lengenek a kalapok
Le vannak ültetve a hajléktalanok
Pörögnek a nyomdák, szuperek a hírek
Épül a jövő, de én nem segítek

A kormány szerint soha nem lesz bajunk
Felépült a határon a mi kis falunk
Nem marad Brüsszelnek egérút
Még előttünk van az egész múlt

Van-e mondás? Van-e ötlet?
Van-e ország, ahova szökjek?
Csak a szívünk maradt, meg a bőrünk
De azt nem vehetik el tőlünk
Ezek a fasz-, fasz-, fasz-, faszkalapok

Kórházat nem építünk, ne pörögj rajta
Ha valami bajod van, azt Isten akarta
Ne kötekedjél, ez merev tény
Iskolákra költeni se' keresztény

Fizessen az egyetemért minden diák
És kutassanak olajat az akadémiák
Nem nemzet, hanem igenzet
150% a Fidesznek

Van-e mondás? Van-e ötlet?
Van-e ország, ahova szökjek?
Csak a szívünk maradt, meg a bőrünk
De azt nem vehetik el tőlünk
Ezek a fasz-, fasz-, fasz-, faszkalapok

Van-e mondás? Van-e ötlet?
Van-e ország, ahova szökjek?
Csak a szívünk maradt, meg a bőrünk
De azt nem vehetik el tőlünk
Ezek a fasz-, fasz-, fasz-, faszkalapok

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Dirty Slippers: a zenekar Budapesten folytatja a Suliturnét

A következő hetekben fővárosi intézményekben folytatódik a Dirty Slippers zenekar Suliturné programja, amely mára az egyik legnagyobb kábítószer-ellenes ifjúsági programmá vált Magyarországon.

 

Lobó-Szalóky Lázár 2011-ben hozta létre a Suliturné programot, amely két részből áll: a zenészek egy fesztiválhangulatú koncertet adnak a diákoknak, majd közéjük ülnek és drogprevenciós előadást tartanak.

Az előadó dalszövegei itt.

"Egyre nagyobb az igény erre a rendhagyó programra az iskolák és a fiatalok részéről is. A visszajelzések egyértelműen pozitívak, jelenleg több mint 200 iskola várakozik arra, hogy hozzájuk is eljussunk a Suliturnéval" - fogalmazott Lobó-Szalóky Lázár.

zenekar nemrég tért vissza hét állomásos angliai turnéjáról, ahol kiderült: kinti lemezkiadójuk, a Reaction Management szeretné, ha a Suliturné program Magyarország után Angliában is elérhető lenne.

"Azt tapasztaljuk a Suliturné állomásain, hogy évről évre egyre nagyobb a problémát jelentenek a drogok a 14-18 éves korosztály számára. Mi zenészként elkötelezettek vagyunk 14 éve, hogy megmutassuk a fiataloknak: 

kizárólag a drogok, az alkohol és az önpusztító életmód nélkül érhetik el a céljaikat, élhetnek sikeres és boldog életet"

- mondta el Lobó-Szalóky Lázár. 

A zenész szerint nagyon aktuális ez a téma, hiszen "sajnos trendi lett olyan dalokat írni hazánkban is, amik a kábítószer fogyasztásra buzdítják a fiatalokat. Nincs semmilyen eszköz ezeknek a daloknak a terjedését meggátolni annak ellenére, hogy szerintem még maguk az előadók is tudják, hogy rendkívül káros, amit csinálnak. Ennél sokkal felelősségteljesebben kellene viselkedniük" - jegyezte meg Lobó-Szalóky Lázár.

A Dirty Slippers december 10-én az ORFK rendezvényén, majd december 12-én a BGSZC Pestszentlőrinci Technikumában folytatja a Suliturnét.


Fotó: Dirty Slippers

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás