


| Előadó: | Stifler Mamája |
|---|---|
| Album: | Tucatsenkik |
| Megjelenés: | 2019 |
| Hossz: | 3:41 |
| Szövegírók: |
Kerényi László |
|
Kosztolányi János Kerényi László Kátai Artúr Sipos Zoltán |
|
| Kiadó: | Szerzői kiadás |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

[Egy-két-há’-négy]
Ötölsz-hatolsz a héten, de nekem nyolc, hogy az időt majd mivel húzod,
Hazaengednek délben, remélem, hogy addig csak kibírod,
Két cigi közt egy kávé, ha ráér, a kollegád is áthívhatod,
Pakolásszál ebédig, vagy böngéssz, a menüket is olvashatod.
Jó kommunista szombat van, a haza ma is számít rád,
Ha a 400 óra túlórát az ágyban folytatnád…
Sztahanovista kedvesem, dolgozzál meg rendesen,
A munka állhat, a lényeg az, hogy a nagycsalád meglegyen!
Ha valami szinte kész van, a héten éppen még letudhatod,
Vétek lenne hagyni, elveszni az extra munkanapod,
A tervgazdaság fontos, a bónuszt csak akkor számíthatod,
Hogyha gürizel estig, a többit bátran halaszthatod.
Jó kommunista szombat van, a haza ma is számít rád!
A 400 óra túlórát a gyárban nyomhatnád…
Sztahanovista kedvesem, dolgozzál csak lelkesen,
A család várhat, a lényeg az, hogy a GDP meglegyen!
Jó kommunista szombat van, a haza ma is számít rád!
A 400 óra túlórát a gyárban nyomhatnád…
Sztahanovista kedvesem, dolgozzál csak lelkesen,
A család várhat, a lényeg az, hogy a GDP meglegyen!
Sztahanovista kedvesem, majd várlak otthon terhesen,
Már csak álom, hogy néhány óra a miénk legyen…
Minden napra munka van, a haza mindig számít rád!
Kommunista szombatokkal gyarapítjuk a kommunát!



A következő hetekben fővárosi intézményekben folytatódik a Dirty Slippers zenekar Suliturné programja, amely mára az egyik legnagyobb kábítószer-ellenes ifjúsági programmá vált Magyarországon.
Lobó-Szalóky Lázár 2011-ben hozta létre a Suliturné programot, amely két részből áll: a zenészek egy fesztiválhangulatú koncertet adnak a diákoknak, majd közéjük ülnek és drogprevenciós előadást tartanak.
"Egyre nagyobb az igény erre a rendhagyó programra az iskolák és a fiatalok részéről is. A visszajelzések egyértelműen pozitívak, jelenleg több mint 200 iskola várakozik arra, hogy hozzájuk is eljussunk a Suliturnéval" - fogalmazott Lobó-Szalóky Lázár.
A zenekar nemrég tért vissza hét állomásos angliai turnéjáról, ahol kiderült: kinti lemezkiadójuk, a Reaction Management szeretné, ha a Suliturné program Magyarország után Angliában is elérhető lenne.
"Azt tapasztaljuk a Suliturné állomásain, hogy évről évre egyre nagyobb a problémát jelentenek a drogok a 14-18 éves korosztály számára. Mi zenészként elkötelezettek vagyunk 14 éve, hogy megmutassuk a fiataloknak:
kizárólag a drogok, az alkohol és az önpusztító életmód nélkül érhetik el a céljaikat, élhetnek sikeres és boldog életet"
- mondta el Lobó-Szalóky Lázár.
A zenész szerint nagyon aktuális ez a téma, hiszen "sajnos trendi lett olyan dalokat írni hazánkban is, amik a kábítószer fogyasztásra buzdítják a fiatalokat. Nincs semmilyen eszköz ezeknek a daloknak a terjedését meggátolni annak ellenére, hogy szerintem még maguk az előadók is tudják, hogy rendkívül káros, amit csinálnak. Ennél sokkal felelősségteljesebben kellene viselkedniük" - jegyezte meg Lobó-Szalóky Lázár.
A Dirty Slippers december 10-én az ORFK rendezvényén, majd december 12-én a BGSZC Pestszentlőrinci Technikumában folytatja a Suliturnét.
Fotó: Dirty Slippers