


| Előadó: | KASSANDRA |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Nagy István (KASSANDRA) Soós András (KASSANDRA) |
|
Nagy István (KASSANDRA) |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Szeretném összekötni
álmodban filctollal
az anyajegyeket a hátadon
és felkelteni, hogy jajjaj
Valaki összefirkált téged,
de van nálam sebbenzin
Nem tartozol semmivel,
Figyelj, ne vesszünk össze ennyin
Szeretném megismerni
a Pókembert meg a ...
Ha felhív hangosan köszönni
hogy hallod, ez tényleg így volt
Miden bajszos nagymamának
a nyelve lenni fogatlan, szájüregben
Ebéd közben kanál pépként lecsúszni, ettem
meg ilyenek
Szeretnék benned élni,
hogy véred kóstolgassam
Én lennék a kisujjad
és mondanád; kisujjam
Szeretnék kemény lenni,
egy tesztoszteron-matróz,
aki titokban jó mé???sz-művész
de minden megevett grammot naplóz
Szeretnék szemét lenni,
a helyemet át nem adni,
és mert csúnyán néznek rám,
majd sántítva leszállni
Miden bajszos nagymamának
a nyelve lenni fogatlan, szájüregben
Ebéd közben kanál pépként lecsúszni, ettem
meg ilyenek


Nyolc év után jelentkezik hivatalos nagylemezzel a kilencvenes évek ikonikus magyar punk zenekara, a C.A.F.B..
A 14 dalt tartalmazó “Memorandum” ráadásul fizikai formában kizárólag bakeliten érkezik, de persze a korszellemnek engedve a megjelenés napjától, december 8. hétfőtől digitálisan is elérhető a jól ismert streaming felületeken.
A régóta várt korong egyik trackjéhez, a „Mr Molotov”-hoz készült klip is debütál
A videó külön érdekessége, hogy élőszereplős mozi helyett ezúttal egy rajzolt világban kelti életre az amúgy sajnos nagyon is aktuális dalt –
az ezredforduló képregény aranykorának hangulatát idéző cartoon-moziért pedig Mester Csaba és a korai Black-Out Andrics Lacija mellett producerként az ős-Tankcsapda egyik alapítója, Tóth-Laboncz Attila, vagyis "Labi" felel – az ő neve manapság a reneszánszát élő képregényekkel hasító "Master-Lab Comics"-hoz kötődik leginkább.
Persze, ha egyszer bejelentkezik a Seattle-ben élő frontembere miatt csak évi egy hazai fellépést vállaló csapat, akkor nem hagyják a közönségüket meglepetések nélkül.
Nem kis elismerés ugyanis, hogy a Trottel Records gondozásában, ugyancsak LP formátumban megjelent “Nem Az A Punk, Aki... vol.2” válogatásalbumon is helyet kapott három, 1993-ban, a punk hőskor kellős közepén rögzített C.A.F.B. nóta is.
Szakácsi Gábor zenekara amúgy legközelebb 2026. március 7-én, szombaton lép újra színpadra itthon, a budapesti Dürer Kert „Retro punk buli” elnevezésű fesztiválján.
Fotók: C.A.F.B.