dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Tamáska Gabi: A mi számunk (x Lotfi Begi, feat.Fluor)

Tamáska Gabi - A mi számunk (x Lotfi Begi, feat.Fluor)

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Tamáska Gabi
Album: Keressük!
Szövegírók: Karácson Tamás
Mórocz Tamás
Zeneszerzők: Nagy Dávid
Lotfi Begi
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 4039 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

A mi számunk (x Lotfi Begi, feat.Fluor)

Mondd, meddig tart a tánc?
Ha téged látlak, nem lesz másnap
Mindegy, mit csinálsz
A Strand egy óceán
A karszalagrabságban
Mégis megleszel talán

Egy út hozzád húz
Nem ismersz még
Nem kell, hogy megbánd
Ez új nekem is ugyanúgy
De van egy dal
Ami követ minket még

Csak a mi számunkat kérd!
A mi számunkat kérd!

Úgy ébredt ránk a nap
Becsillant egy kósza porszem
A napszemüveg alatt
Ne kergess álmokat
Ha nem vagy álmos, ha velem vagy
Mert mások itt hagytak

Egy út hozzád húz
Van pénz nálam
Nem kell, hogy meghívj
Ez új nekem is ugyanúgy
Én beszámollak
Egy-két-há és négy

Csak a mi számunkat kérd!
A mi számunkat kérd!

Ránk csönget a hajnal, miközben
Alszunk a fűben cipőben
A sátradnál semmi nem vált át
Valamivé tettük egymást
Hogy mi volt velünk, majd te megmondod
Hisz semmit nem tud, aki nem volt ott
Ha lehetne, még ma is ott állnék
Ahol az ég strandkorlátkék
Dacolva a reggeli hideggel
Végletekig szaturált színekkel
Egyet kérek tőled hazaérve
Gyere, ölelj meg augusztus végre

Csak a mi számunkat kérd!
Csak a mi számunkat kérd!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat

Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót

Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.



 


Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét


A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.

 

Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.


388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal


A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.


A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy

 

- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.

 

Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben  Kertész Imre vehetett át korábban.





Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat

Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten

Fotó: MTI/Marjai János

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás