


| Előadó: | Kifli Zenekar |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Maroevich Zsolt Körmendy Dávid |
|
Maroevich Zsolt |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Gyerekdal, gyerekzene |
| Címkék: | Keressük! |

Vége az évnek az ovi, suli zár,
Kezdetét veszi ez az őrült nyár,
Vajon a családdal merre indulunk?
Nem is olyan fontos, csak az, hogy nyaralunk.
Együtt a család,
Sok kalandon át,
Mindig bolondozunk,
Ezek mi vagyunk, ha nyaralunk.
Irány a Balcsi, egy nagyot pancsolunk,
Fürdőnaci fel, máris a vízben vagyunk,
Apu válláról szaltó és iszappakolás,
Úgy elfáradtunk, nem lesz gond az alvás.
Az újabb napnak vidáman indulunk,
Reggelire zsömlét eszünk és Kiflit hallgatunk,
Túrázunk estig, dombra föl, völgybe le,
A családi album így lesz emlékkel tele.
Szeretem a nyarat,
A lángost a halat,
Boldog mégis úgy leszek,
ha a családdal lehetek.



A következő hetekben fővárosi intézményekben folytatódik a Dirty Slippers zenekar Suliturné programja, amely mára az egyik legnagyobb kábítószer-ellenes ifjúsági programmá vált Magyarországon.
Lobó-Szalóky Lázár 2011-ben hozta létre a Suliturné programot, amely két részből áll: a zenészek egy fesztiválhangulatú koncertet adnak a diákoknak, majd közéjük ülnek és drogprevenciós előadást tartanak.
"Egyre nagyobb az igény erre a rendhagyó programra az iskolák és a fiatalok részéről is. A visszajelzések egyértelműen pozitívak, jelenleg több mint 200 iskola várakozik arra, hogy hozzájuk is eljussunk a Suliturnéval" - fogalmazott Lobó-Szalóky Lázár.
A zenekar nemrég tért vissza hét állomásos angliai turnéjáról, ahol kiderült: kinti lemezkiadójuk, a Reaction Management szeretné, ha a Suliturné program Magyarország után Angliában is elérhető lenne.
"Azt tapasztaljuk a Suliturné állomásain, hogy évről évre egyre nagyobb a problémát jelentenek a drogok a 14-18 éves korosztály számára. Mi zenészként elkötelezettek vagyunk 14 éve, hogy megmutassuk a fiataloknak:
kizárólag a drogok, az alkohol és az önpusztító életmód nélkül érhetik el a céljaikat, élhetnek sikeres és boldog életet"
- mondta el Lobó-Szalóky Lázár.
A zenész szerint nagyon aktuális ez a téma, hiszen "sajnos trendi lett olyan dalokat írni hazánkban is, amik a kábítószer fogyasztásra buzdítják a fiatalokat. Nincs semmilyen eszköz ezeknek a daloknak a terjedését meggátolni annak ellenére, hogy szerintem még maguk az előadók is tudják, hogy rendkívül káros, amit csinálnak. Ennél sokkal felelősségteljesebben kellene viselkedniük" - jegyezte meg Lobó-Szalóky Lázár.
A Dirty Slippers december 10-én az ORFK rendezvényén, majd december 12-én a BGSZC Pestszentlőrinci Technikumában folytatja a Suliturnét.
Fotó: Dirty Slippers