Előadó: | Szörényi Szabolcs |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Bródy János |
Szörényi Szabolcs |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | kocsmadal |
Címkék: | Keressük! |
Gyere, a kocsma vár
Gyere, hisz nyitva már
Gyere, ne menj még haza
Gyere egy körre még
Gyere, az épp elég
Ma te vagy a legjobb cimbora
Tudod, én úgy vagyok
Akár az állatok
A szomjúság hányingert okoz
Na gyere, egy féldeci
Erős, az megteszi
Na gyere, az mindjárt rendbe hoz
Szól a kakas, hajnalodik, pirkad már az ég
Na , most már minek mennél is haza
Egész éjjel dacoltunk, a többi mind kidőlt
Frankón, te vagy a legjobb cimbora
De vigyázz, az oszlopot
Kerüld, ha el tudod
Haver, te nem vagy túl laza
Na gyere, a kocsma vár
Na gyere, hisz nyitva már
Na gyere, ne menj még haza
Tudod, én úgy vagyok
Akár az állatok
A szomjúság hányingert okoz
Na gyere, egy féldeci
Erős, az megteszi
Na gyere, az mindjárt rendbe hoz
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik