dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Magidom: Truman Show

Magidom - Truman Show

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Magidom
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 4417 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Truman Show

egy ablakban születtem becsukódott így lettem
a helyemen vagyok vagy csak belekereteztek?
egy is sok belőlem, de a horoszkópom ikrek
tudom ilyenekben nem kéne, hogy higgyek

anno az oviban csiga volt a jelem
én voltam a slómósönben mozgó gyerek
mondták, nincs túl nagy baj velem
„legalább a nyelve pereg”

mégis logopédiára vittek
mit ne mondjak elég gyorsan megkérdőjeleztek
egy nyelvbotlás lett a tragédiám
egy évvel később lehettem csak iskolás

ahol tíz évesen hittanon
pont a plébános vágott pofon
kérdeztem „atyám ezt miért kapom”
a válasz annyi volt „otthon ne mondd”

én csak az igét akartam megérteni
és most is arra törekszem
de nem változnak a kérdéseim
hiába öregszem

ó ó ó mi lesz velem - ha a rendszerbe nem illeszkedem
ó ó ó mi lesz velem - ha a rendszerbe nem illeszkedem
lehetek ilyen, lehetek olyan, nektek tuti, hogy úgy sem jó
de a popcornt azért kikéritek, (ja) mert ez egy Truman Show

ültem az egyetemen eleget a fenekemen
mégsem érzem azt, hogy ki van mind a négy kerekem
kifutnék magamból mint a tej
mert nekem kicsit szűk ez a hely

sokszor én is azt érzem, hogy nem én vagyok én
„ilyenkor talán valaki más lakik benned?”
érdekes volna hogyha ezt megérteném
és megmondaná valaki, hogy mit miért kell tennem

jött millió lidércnyomás
alvás paralízis? csekkold wikipédián
ha rezeg is minden porcikám
csak a danolászás a terápiám

órákat töltök azzal, hogy költök
mondatba szavakat szívesen öltök
szövegbe érzést bármikor oltok
már előre látom tuti beszóltok

a szemeitek kamerák
a füleitek diktafonok
csak keresitek a hibát
én meg belezavarodom
de nekem magamnak kell bizonyítanom

ó ó ó mi lesz velem…

hé Truman, nem vagy az igazi
ideje lenne már valamit virítani
hé Truman, nem vagy az igazi

csak fuldoklom itt a tengerben
de nem jön Pamela hogy megmentsen
hülye hullámoknak dőltem be
de ezzel semmire sem mentem

csak fuldoklom
de nem jön Pamela hogy megmentsen

ó ó ó mi lesz velem…

a szemeitek kamerák
a füleitek diktafonok
csak keresitek a hibát
én meg belezavarodom
de nekem elég magamnak kell bizonyítanom

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Bereményi Géza írta Járai Márk első szólóalbumának dalszövegeit

Január 25-én, Bereményi Géza 80. születésnapja alkalmából jelenik meg a Spotify-on Járai Márk első szólóalbuma, az Összevissza tánc a világ. 




Járai zenéi és Bereményi szövegei – akár a Cseh-Bereményi dalok – javarészt egy konyhaasztalon íródtak eggyé, és a 2019-ben indult közös alkotói folyamat most érett meg a megjelenésre. A streaming közzététel után pedig hamarosan vinylen is hallhatóak lesznek a Járai-Bereményi szerzemények, a Berg Records gondozásában.

 

„Cseh Tamás-estre készültem a Hadikba. Rengeteget készültem a koncertre. Elmentem az Iskola utcába, ahol Cseh Tamás és Bereményi Géza lakott, álldogáltam a kapualjban, beültem a törzshelyükre, az Isolabellába, és közben hallgattam a dalokat. Teljesen átszellemültem, két hónapig Cseh-Bereményi-ködben éltem, még beszédtechnikát is tanultam, hogy az átkötő prózai részek jobban menjenek” – mesélte Járai Márk. 


„Bereményi Géza jön, meglepetésvendégnek. Akkor nagyon betojtam.” - emlékezett vissza Járai Márk a koncert napjának reggelére, amikor a szervező, Juhász Anna felhívta őt.


Járai akkor már hosszú ideje szerette volna, ha Bereményi neki adja, akár a legrosszabb szövegét, ami a fiókban porosodik. 


„Géza nagyon kedves volt, értőn figyelt a koncert alatt, és amikor vége lett, arcon csókolt, hátba veregetett, és mondta, másnap menjek fel hozzá.” A fiókból ugyan nem került elő semmi, azonban a konyhaasztalon elkészültek az első dalszövegek. 


„Hasonló metódussal születtek a mi dalaink, mint a Cseh-Bereményi dalok. Többnyire a konyhában, de volt, hogy leugrottam hozzá a Balatonra és gyorsan megírtunk egy számot. Lehet tanulni a szövegírást, de úgy, ahogy Géza műveli, nem. Zsigerből kell, hogy jöjjön.” – mesélte Járai. 


 

A közös munkából végül húsz dal született, melyből tíz került fel a most megjelenő hanganyagra. 


„A legelső napon rögtön három dalt is írtunk, mindhárom ott van a lemezen. Született egy „Budapest” dal is, ami azért fontos számomra, mert Géza eddig négy dal írt ezzel a címmel, abból hármat Cseh Tamásnak. A negyediket én kaptam” – mondta Járai, aki elmondta, hogy az összes dal Gézáról szól. „Én csak egy „szócső” vagyok és szívesen magamra vállalom ezt megtisztelő terhet.

 

„Amikor Járai Márknak dalokat írtam, egyáltalán nem gondoltam Cseh Tamásra. Eszembe sem jutott összehasonlítgatni őket. A szövegeket Márk dallamai inspirálták. Egy másik ember, egy másik korszakban. Szóval, ez nem egy Cseh Tamás emléklemez. És miért "Összevissza tánc a világ"? Elég elolvasni a mostani híreket, a jelenlegi évtizedet így lehet jellemezni." - 


fogalmazott Bereményi Géza.



 

A hanganyag a Berg Records gondozásában jelenik meg, producer Felcser Máté.

 

A hamarosan megjelenő vinyl, melynek érdekessége, hogy néhány dalszöveg eredeti kéziratának másolatát is tartalmazza, már előrendelhető az alábbi linken.


Fotók: Járai-Bereményi hivatalos

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás