


| Előadó: | Kalef |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Berezvai Marcell |
|
Berezvai Marcell Rácsai Mátyás Fanó Show Arday Dániel Mikolai Petra |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Felkészültem arra az élettelen életre
Amit mondtatok csak én nem keltem életre
Közben a szívvel a fával barkóbázunk a károdra
Hogyha kitalálsz én majd nem ülök többet a váróba'
Mostanában lehet velem gond mégis
Eszem alszom élek fázok én is
X-ből szívek mennek Y-ba egy lánnyal
Én meg csak hátradőlve versenyt futok a tájjal
Hátradőlve versenyt futok a tájjal
Innen úgy tűnik hogy megviccelt a természet
Ha így van meglehetősen nagy fába vágtam a fejszémet
A szándék itt ül a fejemen de nem szabadulok meg tőle
Inkább csak hátradőlve ...
Amit kérek épp nincs bennem még
Amit látok halljátok hogy-hát
Az a képlet pont nincs bennem rég
Amit látok halljátok
A semmi színűek is másmilyenbe öltöznek
A hétköznapok gondjai tőlünk messzire költöznek
Ha kellek a továbbiakban is itt leszek ha akarjátok
Lássátok halljátok
Amit kérek épp nincs bennem még
Amit látok halljátok hogy-hát
Az a képlet pont nincs bennem rég
Amit látok halljátok


Valentin-napra jelent meg Geszti Péter és Péterfy Bori új közös dala, a Csak te meg én, amely a tavalyi sikerszám, a Beléd szerettem, ez van történetének folytatása.
A közönség most új fejezetet kap: a klipben a két előadó „összeházasodik”, a történet pedig ironikus, játékos formában mesél tovább a szerelemről, hűségről és a hosszú távú kapcsolatok realitásáról.
Diszkó a javából – mai csavarral
Ahogy a szilveszterkor megjelent Mindenki legyen rohadt gazdag! a funky hőskorából merített inspirációt, úgy a Csak te meg én is a hetvenes–nyolcvanas évek diszkóvilágát idézi, friss, mai hangzással.
Lépegetős basszus, táncos groove, fülbemászó refrén, vonósok és fúvósok adják az alapot, miközben a dalszöveg tipikus Geszti-fordulatokkal reflektál a mai randikultúrára és generációs különbségekre.
A dal egyszerre romantikus és önironikus
„Megyek hozzád. Hozzám mész. Nyugi, csak az első 20 év a nehéz!” – hangzik el a refrén környékén, miközben az Instagramon felbukkanó fiatal udvarlók és a hűség kérdése is játékos formában kerül terítékre.
Új klip – új fejezet
A klip egy esküvő történetét meséli el, ugyanazzal a humorral és vizuális önreflexióval, amely az előző videót is jellemezte. A menyasszony ezúttal sem eladó – és aki szemet vet rá, az könnyen „kivonódhat a forgalomból”. A történet természetesen happy enddel zárul. A szerzői és alkotói csapat ugyanaz, amely a Beléd szerettem, ez van esetében is dolgozott – a cél pedig egy különleges, folytatásos sorozat megteremtése a hazai popzenében.
Péterfy Bori az MVM Dome-ban is színpadra lép
A Csak te meg én Geszti készülő Poptimista című albumának második dala, és élőben is elhangzik majd 2027. január 30-án az MVM Dome színpadán, a nagyszabású POPTIMISTA koncert-show keretében. Péterfy Bori a meghívott vendégek között érkezik a Dome-ba, így a közönség a közös slágereket arénaméretű látványvilágban, élő hangszereléssel élheti át.