Előadó: | Mátyás Attila Band |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Mátyás Attila |
Mátyás Attila |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Mint a folyó, oly lassan és lágyan ringat el
Mint a szél, ami a szürke felhőt fújja el
Ahogy az eső a bánat porát mossa el
Amit szerettél, és amit akartál
Tudtam, hogy múlhatnak a napok
Mégis velem maradnál
S az éj oly halkan és csendben múlik el
És a fényt az álmos hajnal hozza el
Mint a szó, amire többé már senki nem felel
Amit szerettél, és amit akartál
Tudtam, hogy múlhatnak a napok
Mégis velem maradnál
Nekem a lelked mélyén már hiába is hazudnál
Annyira hiányzik, hogy minden gondolatom te voltál
És az élet néha úgy sodorja el
Az álmokat, hogy félek, ha itt vagy már közel
Akkor az idő, oly gyorsan és fájón múlik el
Jöhet a tél, és jöhet a nyár
Hiába múlnak el a napok, mégis velem maradnál
Tudod a lelked mélyén, már hiába is hazudnál
Annyira hiányzik, hogy minden gondolatom te voltál
Zenés esttel tisztelegnek Cseh Tamás emléke előtt barátai, tisztelői Bakonybélben szombaton. Az esten a jazz és a világzene mellett felhangzanak majd Cseh Tamás dalai, bakonyi indián énekek és country muzsika is.
Immár 11 éve rendezik meg Cseh Tamás halálának évfordulóján a település díszpolgára tiszteletére az emlékestet a Szent-kúti kápolna mögötti területen.
A fellépők
A Makám Trió alapítója, Krulik Zoltán zeneszerző, gitáros, dalszerző énekesként mutatkozik be a közönségnek Kézdy Luca hegedűs és Bata István basszusgitáros, a jazz és a világzene terepeit bejáró muzsikusok társaságában. A trió, amely tavaly tavasszal alakult, a saját dalok mellett
a Cseh Tamás-Bereményi Géza szerzőpáros, a Kex énekese, Baksa Soós János, valamint Jász Attila, Zalán Tibor és Másik János verseire és szövegeire komponált dalokat ad majd elő.
Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész és
rajztanár 1990-ben
Fotó: Fortepan/Glósz András
Az est fellépői között lesznek nem hivatásos muzsikusok is
Baky György és Üveges Csaba kedvtelésből állt össze zenélni, elsősorban country-zenét játszanak. Baky György volt az a polgármestere Bakonybélnek, aki Cseh Tamás díszpolgárrá választását kezdeményezte. Üveges Csabának, a Jamboree Country Band egyik alapítójának műsorában az amerikai népzene kap főszerepet.
Víg Mihály, Cseh Tamás egykori zenésztársa, valamint az énekes fia, Cseh András közös műsorral lépnek színpadra.
Tolmácsolásukban Cseh Tamás dalai mellett bakonyi indián énekek is elhangzanak, hiszen az énekművész a bakonyi indián játék révén került kapcsolatba Bakonybéllel.
Az emlékestet tábortűz zárja, amely mellett immár 11 éve Mülhauser Martina idézi meg gitárjával és énekével Cseh Tamás emlékét a közönséggel együtt.
Kiemelt kép: Andrássy út (Népköztársaság útja) 101., a Magyar Újságírók Országos Szövetsége székházának emeletén működő 25. Színház. Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész, rajztanár a Dal nélkül ... koncerten 1975-ben
Fotó: Fortepan/Vadász Ágnes